Program Divadeliéru v květnu

Program Divadeliéru v květnu

Divadeliér v Pražské ulici ve Vysokém Mýtě pořádá v květnu ve výloze výstavu bez předsudků nazvanou PUNK. Vernisáž výstavy proběhne v sobotu 6. května v 17.00 před výlohami Divadeliéru. V sobotu 13. května v 19.00 se v Divadeliéru uskuteční premiéra divadelní komedie Tatíček zůstavitel v podání divadelní skupiny Divan. Ve středu 17. května si nenechte ujít představení tří skupin Dramaťáku z Divadeliéru. Koná se v 17.30 v M-klubu. Pohádka Jak Honza ke štěstí přišel v podání divadla Di se v Divadeliéru uskuteční v neděle 21. května v 15.00. Další bude koncert Radima Sychry ve čtvrtek 25. května od 19.00. Poslední květnovou akcí bude 30. května od 19.00 beseda o vzdělávání s Tomášem Svarogem Valkem.

6. 5. – 31. 5. výlohy Divadeliéru
PUNK

Výstava bez předsudků – nahlédnete do tvorby punkerů. Od akademického sochaře až po náctileté, pro které je punk součástí života. V hudbě nebo životním stylu, v myšlení, módě nebo jenom ideami punku, které s nimi rezonují. A jestli punkersky všechno klapne, tak vystavovat budou: manželé Aneta a Josef Bezdíčkovi, manželé Jana a Mára Urbanovi, Peca z lomu, Štěpán Málek, Jaromír Švaříček, David Molnár, Petra Šplíchalová, Zuzana Melckenbeeck Vysoká, Štěpánka Valková, Monika Vítková, Adéla Pellarová, Martin Jero, David Nešpor, Kilián Vít, skalní punkáč Filip z Prahy, Swetřík band, Taková normální rodinka band a možná i další. Vernisáž výstavy PUNK proběhne v sobotu 6. května v 17.00 před výlohami Divadeliéru.

Sobota 13. 5. od 19.00, M-klub
TATÍČEK ZŮSTAVITEL

Premiéra divadelní komedie Tatíček zůstavitel v podání divadelní skupiny Divan. Chcete-li se od srdce zasmát i na hřbitově, přijďte se podívat na komedii Adély Pellarové – Tatíček zůstavitel, kde čtyři sourozenci poctivě plní všechny požadavky závěti, aby dostali tučné dědictví po svém otci. A to i v době Covidu 19 přes všechny zákazy vlády. Ani na chvilku nevypadnete z napětí provázeného humorem, jak to nakonec vlastně dopadne.
Hrají: Barbora Horáková
         Monika Münsterová
         Markéta Voříšková
         Ludvík Münster
         Milan Radiměřský
         Pavel Pellar – hlas
Scénář a režie:  Adéla Pellarová
Scéna a kostýmy: divadelní skupina Divan
Hudba: S laskavým svolením rodiny hudba mistra Petra Hapky
Vstupné: dobrovolné

Středa 17. 5. v 17.30, M-klub
3x Dr. ZDIVMagic City, Skončíš v parku, Hajzlbáby
Představení skupin Dramaťáku z Divadeliéru (= Dr. ZDIV). Od nově vzniklých kusů napsaných jim na tělo, až po interpretační divadlo.
Program:
17.30 – Malčáci: Magic City
18.00 – Palčáci: Skončíš v parku
19.00 – Středoškoláci: Hajzlbáby
Vstupné: dobrovolné

Čtvrtek 18. 5. v 19.00, Divadeliér
SPOLU

Neviděli jste ještě komedii Spolu a nebo ji chcete vidět znovu? Přijďte do Divadeliéru, srdečně Vás zveme do příběhu manželské lásky, která hravostí a humorem, ale hlavně láskou zvládne vše.
Vstupné: dobrovolné

Neděle 21. 5. v 15.00, Divadeliér
JAK HONZA KE ŠTĚSTÍ PŘIŠEL

Pohádka v podání divadla Di, kterou už mnozí z Vás dobře znáte. Ale štěstí se neomrzí nikdy, tak se na Vás a Vaše děti moc těšíme, že si tu chvíli pohádkového štěstí společně užijeme.
Hrají:  Monika Münsterová, Adéla Pellarová
Scénář a režie:  Adéla Pellarová
Scénografie a kostýmy: Monika Münsterová
Hudba: Šimon Martínek
Vstupné: dobrovolné

Čtvrtek 25. 5. od 19.00, Divadeliér
KONCERT RADIMA SYCHRY

Emotivní, z části melancholické písně vám umožní se v tomto světě na moment zastavit a uvolnit a některé si možná zapamatujete. Radim Sychra, muzikant, písničkář a skladatel pocházejícího z východních Čech posledních 6 let hrál převážně jako project spiritual dance music-oneman band na ulicích v Německu a Evropě. Hraje zároveň na handpan, pipes instrument, foukací harmoniku, cajon a tamburínu.
Vstupné: dobrovolné

Úterý 30. 5. od 19.00, Divadeliér
SVOBODNÉ SEBEŘÍZENÉ VZDĚLÁVÁNÍ

Co je to vzdělávání a jak nám český vzdělávací systém systematicky brání k jeho dosažení? Pojďme si popovídat o zrušení zákona o povinné školní docházce s Tomášem Svarogem Valkem, průvodcem lesního klubu Olšinka, nadšencem pro svobodné sebeřízené vzdělávání, zahradníkem, dobrodruhem, hercem a lokálním revolucionářem.
Vstupné: dobrovolné

Adelá Pellarová, Divadeliér
Foto archiv Divadeliér