Program Divadeliéru v listopadu

Program Divadeliéru v listopadu

Divadeliér pořádá od 4. listopadu do 30. listopadu výstavu Ondřeje Šindlera nazvanou Vybraná společnost. Vernisáž proběhne v sobotu 4. listopadu ve 13.00 před výlohami Divadeliéru. V sobotu 11. listopadu od 14.00 se uskuteční Otevřená poradna pro samoživitele a rodiče v rozvodu. V sobota 18. listopadu proběhne od 15.00 v rámci Noci divadel autorské čtení divadelní hry Adély Pellarové a v 19.00 představení hry Na pavlači. V pondělí 20. listopadu od 18.00 se v Divadeliéru uskuteční beseda Štěpánka a Tomáš dávají naději.

4. 11. – 30. 11., výlohy Divadeliéru
VYBRANÁ SPOLEČNOST

Výstava Ondřeje Šindlera. Autor se narodil v Praze (1977), ale jeho mládí je spojeno s Luží a Vysokým Mýtem, kde studoval stavební průmyslovku. První zkušenosti s focením získal v dětství pod vedením otce, později absolvoval kurz fotografování. Nezůstal jen u fotografie, začal se věnovat linorytům, tvorbě komiksu a nezapomenutelná jsou jeho novoroční přání.
Vernisáž v sobotu 4. 11. ve 13.00 před výlohami Divadeliéru.

Sobota 11. 11. od 14.00, Divadeliér
OTEVŘENÁ PORADNA MARTINY MACKOVÉ

Pro samoživitele a rodiče v rozvodu. Nevíte si rady v nejisté životní situaci? Trápí vás vztahové, finanční nebo materiální potíže, které vám a vašim dětem neumožňují žít plnohodnotný život? Přijďte na setkání. Martina Macková se dlouhodobě v rámci sociální práce věnuje podpoře rodin s dětmi, spolupracuje s organizací, která pomáhá samoživitelům. Do profesionálního přístupu vkládá empatii a osobní zkušenost.
V tento den jsou konzultace jen za dobrovolné vstupné.

Sobota 18. 11., Divadeliér
NOC DIVADEL

Autorské čtení divadelní hry Adély Pellarové.
15.00 SPOLU – veřejná čtená zkouška. Jak se v divadlech začíná? Čtenou zkouškou. Jedné takové se můžete zúčastnit osobně. Na čtené zkoušce uslyšíte Adélu Pellarovou a Adama Horkého, nového herce divadla Di, a divadelní hru Spolu.

19.00 NA PAVLAČI – komedie o dvou ženách padesátnicích, které s humorem sobě vlastním lavírují, co je v životě nejdůležitější. Přijďte se zasmát a užít si pohodu jistoty, že všechno dobře dopadne. Hrají: Monika Münsterová, Adéla Pellarová.
Vstupné: zdarma

Pondělí 20. 11. 2023 od 18.00, Divadeliér
ŠTĚPÁNKA A TOMÁŠ DÁVAJÍ NADĚJI

Beseda je o tématech, o kterých se nemluví, o depresích a o zneužívání dětí. Čísla totiž mluví jasně. V Česku se v průměru zabijí 3 lidé denně. Depresí v naší zemi trpí přibližně jeden milion lidí, z toho půl milionu lidí se neléčí. Sexuální zneužívání zažije v průměru každé páté dítě. Pachatelem bývá nejčastěji ten, koho dítě zná a dítě mu věří. Přijďte si poslechnout vyprávění, jak se dá z deprese vyléčit a jak se dá i přes zažité sexuální zneužívání vést normální život.