Program Divadeliéru v prosinci

Program Divadeliéru v prosinci

Divadeliér pořádá do 12. prosince výstavu Magdalény Popelářové nazvanou V kráse života. Ve čtvrtek 14. prosince se můžete těšit na vánoční stínové divadlo všech skupin Dr. ZDIV (=Dramaťáku z Divadeliéru) ve výlohách Divadeliéru. Vánoční výstava výtvarných prací žáků 4.B a 5.A Základní školy Jiráskova se ve výlohách uskuteční od 17. prosince do 6. ledna. Hudební obzory návštěvníkům pořadu Francouzské Wichytávky rozšíří v pondělí 18. prosince vysokomýtský rodák František Wich. V sobotu 23. prosince vyletí andělé z Divadeliéru a hodinu je můžete potkávat v centru Vysokého Mýta.

2. 12. – 12. 12, výlohy Divadeliéru
V KRÁSE ŽIVOTA

Výstava Magdalény Popelářové (11 let), která ráda fotí. Zatím neřeší techniku, ani hloubku záběru, cvaká na mobil a tiskne fotky na tiskárně. Ale moc jí to baví a její snímky v sobě rozhodně skrývají poetiku. Vernisáž proběhne 2. 12. ve 14.00.

Pondělí 4. 12. od 19.00
POEZIE ZA SKLEM

Aby váš adventní čas byl libozvučný jako poezie, naladíme vás verši linoucími se z výloh Divadeliéru a vy při procházce Pražskou ulicí k rozsvícenému vánočnímu stromu na náměstí můžete osvěžit svou duši douškem poezie. Z výloh uslyšíte autorské básně a hlasy Adély Pellarové a Adama Horkého. Vstupné: zdarma

Čtvrtek 14. 12. 2023 v 17.30, výlohy Divadeliéru
VÁNOCE Dr. ZDIV

Ve výlohách jeviště, na chodníku hlediště. Vánoční stínové divadlo všech skupin Dr. ZDIV (=Dramaťáku z Divadeliéru) ve výlohách Divadeliéru, které vám spustí vánoční těšící šťávy.

17. 12. – 6. 1., výlohy Divadeliéru
VÁNOČNÍ VÝSTAVA

Zveme na slavnostní vernisáž výstavy výtvarných prací žáků 4. B a 5. A ZŠ Jiráskova, která se bude konat v neděli 17. 12. ve 14.00 v Divadeliéru. Žáci vám rádi představí svá díla a vystoupí s krátkým hudebním programem.

Pondělí 18. 12. od 18.00
FRANCOUZSKÉ WICHYTÁVKY

Vysokomýtský rodák František Wich nesdílí obraz populární hudby, který nám předkládají domácí média. Systematičtěji se zabývá frankofonní oblastí a má v ní skvělý přehled. Můžete znát jeho pořady z rádií Orlicko a Hey! nebo jeho Rock&Pop Encyklopedii. V Divadeliéru se pokusí rozšířit nám hudební obzory a korigovat zažité představy o tom, že Francie = šansony alá Edith Piaf.
Vstupné: zdarma

Sobota 23. 12. od 16.00 do 17.00
LET ANDĚLŮ

Pozdvihněte ducha, rozžehněte lucerny, oblečte andělská roucha a přijďte s námi otevřít vánoční příběh, který otvírají andělé. V 16.00 vyletí andělé z Divadeliéru a hodinu je můžete potkávat v centru města, v 17.00 se všichni sletíme u kostela sv. Vavřince s přáním všeho dobrého všem. Po celou dobu Letu andělů jistojistě potkáte nebešťany v rozzářené Andělské uličce. Na křídlech andělů přiletěla vánoční zvěst o pokoji a lásce.

Adéla Pellarová