První letošní vítězný turnaj vysokomýtské basketbalové staré gardy v Telči

Po zimní přestávce přijali vysokomýtští basketbalisté pozvání na basketbalová veteránská klání, která letos začala v Telči v sobotu 15. dubna.

Skládání týmu opět nebylo lehké, protože ještě ve středu před turnajem se hlásilo pouze pět hráčů. Nakonec do Telče dorazilo hráčů devět.

Turnaje se zúčastnily pozvané týmy z Telče a Slavonic, Nové Bystřice, Rosic, dvou týmů brněnských Kohoutů a Vysokého Mýta.

Pořádající rozdělili účastníky do dvou skupin. My jsme byli nalosováni do těžké skupiny B s týmy Kohoutů Brno A a Rosic.

Ve skupině jsme postupně těsně zvítězili 26:22 (poločas 16:13) nad vždy nebezpečným a kvalitním týmem Rosic, kdy nejlépe střílel Pavel Vondráček s dvanácti body. V druhém zápase se před naším basketbalovým uměním muselo nechtěně sklonit i družstvo Kohouti Brno A, a to v poměru 39:26 (poločas 16:11). Naším nejlepším střelcem byl Jan Dvořák se čtrnácti body. Skupinu jsme díky tomu vyhráli a čekali, koho vyzveme v souboji o vítěze turnaje.

Druhou skupinu A vytvořily týmy pořádajících BK Tesla (Telč a Slavonice), brněnských Kohoutů B a reprezentanti Jiskry z Nové Bystřice. Vítězný tým Jiskry Nová Bystřice se stal opět a v těsném sledu už podruhé naším finálovým vyzyvatelem.

Po kvalifikačních skupinách tentokrát hned nenásledovala finálová fáze, ale jak se ve sportovní hantýrce říká, dovednostní soutěže. Pořadatelé totiž vyhlásili soutěž o nejlepšího střelce trestných hodů, trojek a z půlky hřiště. Každý tým nominoval do každé kategorie toho nejlepšího ze svého středu. Ve střelbě trojek se Jenda Dvořák vytáhl a většinu svých střel proměnil. Stal se tak zaslouženým vítězem své kategorie.

Finálový zápas jsme začali velkým náporem a soupeř poprvé skóroval až za stavu 0:15 pro nás. To nám umožnilo vést po první půli 10:26. Ve druhé půli výborná obrana a neustálý rychlý přechod na soupeřovu polovinu nám umožnily kontrolovat vývoj a zápas celkově vyhrát v poměru 26:40. Výkon bez výrazných chyb a nejlépe útok podpořil Honza Kypr, který vstřelil 15 cenných bodů.

Náš přístup ve všech třech utkáních byl vždy solidní, výkon gradoval a s koncem turnaje měl stále stoupající tendenci. Byl příkladný, bojovný, s rychlým přechodem na útočnou polovinu, dobrou obranou a ve všech fázích soustředěný. Díky rozkládání sil rovnou měrou na všechny hráče bylo odměnou nakonec jasné další turnajové vítězství plus nejvyšší ocenění v jedné technické disciplíně.

Velké poděkování patří hráčům zúčastněných družstev a totéž platí hlavně pro tým pořadatelů, kteří se postarali o bezproblémový průběh turnaje. Jako vítězové musíme poděkovat za ceny a za putovní pohár.

Pomalu už směřujeme k dalšímu turnaji, kdy ve Vysokém Mýtě po dlouhých třech letech budeme moci přivítat naše basketbalové protihráče.