Saxofonové trio na Dnech města Spišská Belá

Saxofonové trio na Dnech města Spišská Belá

Pavlína Drahošová, Dita Matoušková a Tatiana Chalupníková ze základní umělecké školy spolu s učitelem Petrem Hoškem, místostarostou města Martinem Krejzou a tajemníkem městského úřadu Janem Vlčkem navštívili ve dnech 2. až 4. června slovenské partnerské město Spišská Belá.

„Zúčastnili jsme se tradičních slavností města Spišská Belá spojených s připomínkou 760 let první písemné zmínky o městě. S sebou jsme přivezli saxofonové dívčí trio ze základní umělecké školy, které v sobotu 3. června otvíralo na náměstí kulturní program celých slavností,“ řekl tajemník Jan Vlček.

Po vynikajícím vystoupení saxofonového tria se zástupci Vysokého Mýta vydali do Belianských Tater. „Byli jsme se podívat na chatu Plesnivec, která je ve vlastnictví města, a odtud pokračovali na krátkou túru,“ řekl Jan Vlček. O rozsáhlé lesy v Belianských Tatrách pečuje organizace Lesy města Spišská Belá, která si v průběhu městských slavností připomněla 30 let od svého založení.

Na Slovensku stejně jako v Česku proběhly vloni na podzim volby do obecních zastupitelstev. „Poprvé jsme měli příležitost poznat nového primátora Petra Ziburu, a protože se volbami obměnilo i zastupitelstvo, tak jsme se potkali s novými zastupiteli, které jsme dosud neznali. Těšíme se, až jim v září představíme naše město,“ řekl místostarosta Martin Krejza. Na slavnostech potkali také zástupce dalších partnerských měst Ozarow a Szczawnica z Polska.

Pro hudebnice to byla první návštěva podtatranského města, proto je příjemně překvapila pohostinnost a péče hostitelů. „V pátek po příjezdu si nás vyzvedla slečna z místního FACECLUBu, to je organizace pro mládež, provedla nás po centru, řekla nám něco o městě, oslavách Dni města a poradila, kam bychom se v případně volném čase mohli podívat,“ řekla saxofonistka Tatiana Chalupníková.

Z návštěvy města i z vystoupení si hudebnice odvážely pozitivní dojmy. „Za saxofonové trio děkuji městu, zejména panu místostarostovi, Martinovi Krejzovi a tajemníkovi Janu Vlčkovi, městu Spišská Belá, a hlavně ZUŠce a panu učiteli Petrovi Hoškovi za možnost zúčastnit se. Děkuji a zase někdy příště dovidenia,“ dodala Tatiana Chalupníková.