Sezóna 2022/2023 ve stolním tenisu je za námi

Sezóna 2022/2023 ve stolním tenisu je za námi

Poslední březnový víkend skončila stolním tenistům Orel jednoty Vysoké Mýto sezona, ve které nebylo nouze o napínavé souboje, krásné výměny, činy fair play, zasloužená i šťastná vítězství, ale samozřejmě i drtivé či smolné prohry. Čtyři z pěti týmů se po konci soutěže umístily v horní polovině tabulky – v soutěžích standardně hraje 12 týmů. A tým, o jehož zápasech vás pravidelně informujeme, zakončil působení v divizi prohrou s Ústím nad Orlicí B a remízou s týmem Moravské Třebové A. V nabité divizní konkurenci se umístí na hezkém sedmém místě (poslední zápasy divize se odehrají až 1. 4., ale na umístění Orla už to nemá vliv). V týmu máme i nejvytíženějšího hráče divize, Matěje Stránského, který k nám přišel před touto sezonou a zakončil ji s úspěšností kousek pod 70 %.

Tabulka soutěže a detaily k nalezení na STISu.

 

B tým zápolí v krajském přeboru, kde skončil na pátém místě. Během sezony posbíral 9 výher, 4 remízy a 9 proher. Za tým v průběhu sezony nastoupilo 9 hráčů a všem devíti se povedlo přispět alespoň jedním bodem.

Tabulka soutěže a detaily k nalezení na STISu.  

 

C tým hraje nejvyšší okresní soutěž. Sezonu zakončil na třetím místě tabulky, když dokázal 15x vyhrát, 6x prohrát a jednou remizovat. O body týmu se starala pětice hráčů, kdy úspěšnost každého je minimálně 50 % a u dvou dokonce přes 70 %.

Tabulka soutěže a detaily k nalezení na STISu.

 

O pořadí D týmu musela v regionálním přeboru 3 rozhodnout až minitabulka tří týmů, díky (nebo možná kvůli) které obsadil nakonec třetí místo. Finální bilance týmu je 11 výher, 2 remízy a 5 proher. V týmu se v průběhu sezony objevilo celkem 7 hráčů a, stejně jako v B týmu, každý dokázal přidat alespoň jeden bod.

Tabulka soutěže a detaily k nalezení na STISu.

 

Páté družstvo – E tým, obsadil v jižní polovině regionálního přeboru 4 čtvrté místo (z 8 účastníků). Je velice dobře, že se v zápasech začínají objevovat i zástupci mládeže. Snad se nám brzy opět podaří postavit i samostatné družstvo v soutěži žactva.

Tabulka soutěže a detaily k nalezení na STISu.

 

Ještě musím vyzdvihnout dva „stovkaře“, jelikož Libor Šimek a Václav Sychra nastoupili v sezoně do více jak 100 dvouher. Kromě toho samozřejmě odehráli ještě čtyřhry. Libor, který zápasy sbíral v týmech D-B, skončil v sezoně s bilancí 77:33 ve dvouhrách a 18:14 ve čtyřhrách. Vašek sbíral starty zejména v týmech B a C s tím, že přidal i pár zápasů za A tým, a jeho bilance je 66:42 ve dvouhrách a 17:16 ve čtyřhrách.

 

Na závěry bych chtěl za celý oddíl stolního tenisu poděkovat všem fanouškům za podporu a samozřejmě také spolku Orel jednota Vysoké Mýto, která nám poskytuje skvělé sportovní podmínky (i díky dotacím od města Vysoké Mýto).

 

Těšíme se na viděnou na Sportovním dnu, nebo na podzim, a to ať už v rámci náboru mládeže, nebo při startu nové sezony.

 

Jiří Vojnar

 

Foto A tým Orel Vysoké Mýto