Sezona se pro hráče Orla v krajských soutěžích zatím nevyvíjí moc dobře

Sezona se pro hráče Orla v krajských soutěžích zatím nevyvíjí moc dobře

Před začátkem sezony bylo jasné, že naše řady opustí tři hráči. Z tohoto důvodu jsme z pěti týmů, které hrály dlouhodobé soutěže v sezoně 2022/2023, přihlásili letos pouze 4. Kromě tří odchodů ještě první dva týmy bojují se zraněními, kdy další tři hráči zatím nemohli nastoupit do většiny utkání. Snad se postupně všichni zapojí do zápasů a přinesou potřebné body.

A tým hraje nejvyšší krajskou soutěž, divizi. Po sedmi utkáních jsme na předposledním místě (z 12), ale ve vyrovnané tabulce nám na šesté místo chybí pouze dva body. V týmu nejvíce boduje talentovaný Jakub Dušek, kterého máme na střídavý start z SK Dobré. Zdatně mu sekunduje Martin Dvořák. V průběhu sezony se podařilo přivést Lukáše Adamce, který tak pomáhá řešit nouzi hráčů schopných hrát krajské soutěže.

B tým hraje krajský přebor A, kde uzavírá tabulku a zatím nepoznal v této sezoně výhru. Z důvodu větších absencí a potřeby hráčů v A týmu zasáhlo do zápasů již 11 hráčů. V posledním listopadovém víkendu nás čeká zápas s předposledním týmem, tak se snad bude jednat o odrazový můstek k lepším výkonům.

Věříme, že v další části sezony se podaří postupný návrat zraněných hráčů, což přinese stabilizaci v kádrech jednotlivých týmů a potřebné body do tabulky. Není potřeba zastírat, že po ztrátách před sezonou a absencích v průběhu první části budeme bojovat o udržení v obou krajských soutěžích.

Týmy hrající okresní soutěže nám naopak dělají velikou radost, jelikož se pohybují na předních místech tabulky – kdy C tým vede soutěž RP3 a D tým je na děleném druhém místě RP4. Další velmi dobrou zprávou je, že v okresních soutěžích nastupují a bodují i žákyně a žáci, u kterých věříme, že se jednou prosadí i do vyšších mužstev. Vzhledem k dobrým výsledkům obou týmů v okresních soutěžích chceme pokračovat v nasazování mladších hráčů do zápasů, aby získaly potřebné zápasové zkušenosti. Veškeré podrobnosti k soutěžím jsou k dispozici (po rozkliknutí příslušné soutěže) na stránkách: https://stis.ping-pong.cz/oblast/svaz-420108/rocnik-2023

Jiří Vojnar