Školy jsou po prázdninách zase plné života

Školy jsou po prázdninách zase plné života

Videoreportáž, fotogalerie / Letní dny dobrodružství, her a volna nadobro skončily a dětem opět začalo desetiměsíční období získávání nových vědomostí a dovedností.

V pondělí 4. září se rodiče a žáci prvních tříd sešli před vysokomýtskými základními školami. Mírná nervozita prozrazovala, že tento den není úplně obyčejný. Poprvé budou trávit čas ve školním prostředí, a to je pro ně velkou změnou. „Vysokomýtské školy mají vysoce kompetentní vedení a vysoce kompetentní pedagogické sbory, takže tady jsou děti v těch nejlepších rukou. Všichni velmi dobře ovládají svoje řemeslo a vědí, jak děti vzdělávat. Nicméně bez zásadní pomoci rodičů to zkrátka nejde,“ řekl místostarosta Martin Krejza.

Celkem do vysokomýtských základních škol letos nastoupilo 142 prvňáčků. Na všechny čekaly nazdobené třídy a milé paní učitelky. Školáci tak začali novou kapitolu plnou nadějí a příležitostí.

S každým novým školním rokem budou objevovat svoje talenty, rozvíjet dovednosti, učit se novým věcem a budovat přátelství, která je mohou provázet celým životem. První den po prázdninách je jen začátkem dlouhého vzdělávacího putování, které dětem otevře dveře k poznání a možnostem. Přejme jim na této cestě mnoho síly i odhodlání.

Videoreportáž Školy jsou po prázdninách zase plné života

Zahájení školního roku v ZŠ Javornického. Foto Petra Klasovitá a Jana Vavřinová

Zahájení školního roku. Foto ZŠ Knířov

Zahájení školního roku v ZŠ Jiráskova. Foto Radka Fendrychová