Sobota přinesla orlům historický úspěch

Orel Vysoké Mýto A – Sokol Mistrovice A 10:6 Dopolední utkání proti celku z Mistrovic naznačovalo od začátku, že se bude jednat o vyrovnaný duel. Mistrovicím chybí dlouhodobě nejlepší hráč Nastoupil, a tak byla šance na výhru o to větší. Po úvodních čtyřhrách byl stav 1:1, kde Dvořák s Křepelkou nejtěsnějším rozdílem přehrál dvojici Kaplan - Šedaj v pátém setu. Bohužel stejným poměrem prohrála na vedlejším stole naše dvojice Stránský - Hýbl proti Seďovi s Krejčím. Hned po prvním kole singlů jsme soupeři bodově utekli, když zejména Stránský předvedl skvělý výkon proti Kaplanovi. V dalších kolech se bodový nárůst navyšoval. Konečné vítězství 10:6 je zcela zasloužené.

Body: Matěj Stránský 3 b, Tomáš Křepelka 3,5 b, Jan Hýbl 3 b, Martin Dvořák 0,5 b.

Orel Vysoké Mýto A – TTC Ústí nad Orlicí A 10:8

Odpolední utkání proti celku z Ústí nad Orlicí se nám začalo hroutit již od samého začátku, kde jsme prohráli obě čtyřhry. Za stavu 2:0 po hosty se šlo na první kola singlů, kde nás zastihla další pohroma, když se zranil Tomáš Křepelka. Stalo se to za stavu 1:1 na sety proti Janákovi. Doporučili jsme Tomášovi, aby zápas vzdal a více se nezranil. S obrovskou zarputilostí odmítl zápas vzdát, bojoval ze všech sil a byl odměněn doslova vydřenou výhrou. Tímto výkonem nás všechny zdravě nakopnul a začaly se dít věci. Hýbl porazil ústeckou jedničku Radima Svojanovského, Dvořák poprvé porazil ústeckou legendu Štefana Čopiána a Stránský nedal šanci Krupovi. Další bod přidal Stránský výhrou nad Čopiánem a Dvořák nad Janákem.

Bohužel Křepelka musel vystřídat a nastoupil nerozehraný Míra Herel, který srdnatě bojoval, ale bohužel na Krupu to nestačilo. V krásném zápase Stránský přetlačil Svojanovského 3:0 a Hýbl ve velké přestřelce zvítězil velice těsně nad Krupou v pátém setu. Za stavu 8:6 pro domácí se šlo do poslední série singlů. Stránský, jak bylo jeho sobotním zvykem, nedal Janákovi absolutně žádnou šanci, vyhrál 3:0, a tím podtrhl svůj úžasný sobotní výkon. V dalších dvou zápasech vyhrálo Ústí nad Orlicí a rozhodnout tak musel poslední zápas dne, kdy Dvořák nastoupil proti Krupovi. První set byl v režii ústeckého hráče, který doslova rozstřílel domácího hráče. V dalších setech se hra vyrovnala a Dvořák přebral otěže zápasu a po posledním vítězném míčku mohla vypuknout euforie. Posledním míčkem se přepsala historie, protože Vysoké Mýto poprvé porazilo Ústí nad Orlicí A.

Body: Matěj Stránský 4 b, Tomáš Křepelka 1 b, Jan Hýbl 2 b, Martin Dvořák 3 b.

Děkujeme všem fanouškům, kteří se přišli podívat a podpořili náš tým.

Další utkání proběhnou 25. února na venkovních stolech s celky Chrudimi a Heřmanovým Městcem.