Stále na vítězné vlně, aneb další zlaté ocenění staré gardy vysokomýtských basketbalistů

Sláva, tak jsme se konečně dočkali dalšího basketbalového turnaje starých pánů. Po dlouhých 938 dnech jsme konečně začali hrát i v naší věkové kategorii. Turnaje, který se uskutečnil poslední zářijovou sobotu 24. září v hale školy, která se nachází na okraji Košic, se zúčastnily týmy z Košic, Rožňavy, Vyškova a Vysokého Mýta.

Vysokomýtské družstvo postupně zvítězilo 28:16 nad týmem Košic, dále se před naším basketbalovým uměním sklonilo družstvo z Rožňavy, a to v poměru 35:33. Ani protihráči z Vyškova nenašli správný recept na naši pestrou hru, když odešli z palubovky s porážkou v poměru 46:22.

Na základě výše uvedených výsledků hráči vysokomýtské staré gardy další a první post covidový ročník mezinárodního turnaje vyhráli. Další v pořadí, tedy na druhém místě se umístil tým pořádajících Košic, třetí místo si tentokrát odváží Rožňava a těsně pod stupni vítězů skončili hráči Vyškova. O pořadí na druhém až čtvrtém místě rozhodla minitabulka. Informace o tom jsou k nalezení v celkové tabulce, viz. údaje v závorkách.

Ještě bych rád přidal postřeh k našemu přístupu ve všech třech utkáních. Byl příkladný bojovný a vždy soustředěný na vlastní výkon. Díky rozkládání sil rovnou měrou na všechny hráče bylo odměnou poměrně jasné turnajové vítězství.

Závěrem už jen konstatování vždy příjemného faktu, že se nikomu nic nestalo. Všichni odešli z palubovky po svých a odjížděli do svých domovů zdraví a určitě i spokojení.

Takže za výše uvedené patří velké poděkování nejenom hráčům zúčastněných družstev, ale i velice kvalitním rozhodčím. Totéž platí i pro tým pořadatelů okolo Vojty Papinčáka, kteří se postarali o bezproblémový průběh turnaje a veškerý komfort během našeho pobytu v krásném městě na východě Slovenska. O tom, že se akce opravdu povedla svědčí pochvalné reakce od zástupců zúčastněných družstev ještě během sobotního odpoledne i večera.

Za tým Jan Houžvička

Tisková zpráva Stále na vítězné vlně, aneb další zlaté ocenění staré gardy BK 1897 Vysoké Mýto