Stolní tenis: Po čtyřech hodinách utkání s Chrudimí výhra 10:8

Stolní tenis: Po čtyřech hodinách utkání s Chrudimí výhra 10:8

V dalším domácím kole čekal vysokomýtské Orly dopolední zápas se sousedem z tabulky a odpoledne ambiciózní Heřmanův Městec. Orel Vysoké Mýto A - KST Linea Chrudim A   10:8        Dopolední důležité utkání začali Orli čtyřhrami nerozhodně 1:1, když Stránský s Fišerem v pěti setech přehráli dvojici Malinský - Netolický. Úvodní kolo singlů moc nevyšlo. Dvořák prohrál smolně v pěti setech se Šindelářem, Hýbl neměl šanci s Malinským a Fišer prohrál s Tomášem Netolickým. Pouze Stránský nedal šanci Janu Netolickému.

Za stavu 4:2 pro Chrudim jsme se nadechli k obratu. Fišer porazil jedničku hostí Malinského 3:2, když dokázal velice dobře přijímat, a tím nepouštěl Malinského do útoků. Vzápětí srovnal na 4:4 Dvořák, který porazil Tomáše Netolického v pěti setech. Bohužel hned na to ztratil Stránský se Šindelářem, když nedokázal najít cestu přes jeho výborný blok. Naštěstí Hýbl porazil chrudimskou čtyřku   J. Netolického.

Po dalším kole byl stav stále nerozhodný 7:7 a šlo se do posledního kola singlů. Proti sobě nastoupily jedničky týmů Stránský s Malinským a byl to doslova tah na jednu branku v podání našeho hráče, který soupeře zasypával tvrdými útoky. Výhra 3:0 byla velice zasloužená. Hýbl vrátil porážku z loňské sezóny T. Netolickému, když ho přehrál ve čtyřech setech. Zápas mohl ukončit výborně hrající Fišer, ale dobře rozehraný zápas proti Šindelářovi nedotáhl do zdárného konce a utkání musel rozhodnout poslední zápas. K tomu nastoupil domácí Dvořák proti J. Netolickému. Zápas se od samého začátku odehrával podle not domácího hráče, který přesnými útoky likvidoval soupeřovu hru. Výsledek 3:0 byl naprosto zasloužený a po téměř čtyřhodinovém utkání se domácí mohli radovat z velice důležité výhry. V tomto utkání musím vyzdvihnout celý tým, který příkladně bojoval a všichni hráči přispěli svým dílem k důležité výhře.

Body: Matěj Stránský 3,5 b, Lukáš Fišer 2,5 b, Martin Dvořák 2 b, Jan Hýbl 2 b.

 Orel Vysoké Mýto A – TJ Jiskra Heřmanův Městec A   2:10

V odpoledním utkání nás čekal ambiciózní tým z Heřmanova Městce, který v loňské sezóně hrál 2. ligu, kde se mu moc nedařilo, a tak se vrátil do divize nabrat sebevědomí. Úvodní čtyřhry nám mohly vyjít lépe, když Stránský s Fišerem potvrdili svoji sehranost a zvítězili nad dvojící Volhejn – Jirout 3:0. Velkou smůlu měl pár Dvořák – Vojnar, když v pátém setu vedl 8:4, ale po menším kolapsu ho prohrál 11:8. Další bod už přidal pouze Fišer, který porazil jedničku hostí Dana Volhejna 3:2.

Další zápasy nás čekají 3.  prosince. Odehrajeme je opět na domácích stolech tentokrát s celky Tesla Pardubice a Jiskra Holice.

Martin Dvořák

Foto archiv Orel Vysoké Mýto