Stolní tenis: Skvěle zvládnutý konec první poloviny soutěže

Vysokomýtští stolní tenisté Orla Vysoké Mýto se 17. prosince utkali s týmy TTC Ústí nad Orlicí B a TJ Slovan Moravská Třebová A. V obou utkáních zaslouženě vyhráli.

Orel Vysoké Mýto A – TTC Ústí nad Orlicí B  10:4

V dopoledním utkání proti Ústí nad Orlicí „B“ jsme poprvé v sezóně nastoupili v plné sestavě i s Tomášem Křepelkou. Úvodní čtyřhry pomalu začínají být naší doménou, protože oba domácí páry vyhrály. Za stavu 2:0 do úvodních singlů nastoupil Fišer proti agilnímu Slavíčkovi a ten moc šancí domácímu hráči nedal. Dvořák si poprvé vyšlápl na hostujícího Kantorka, který jako obranář udělal spoustu chyb a domácí hráč mu nedal moc šancí. Stránský nastoupil proti hostující jedničce Hodasovi. Taktéž mu nedal moc šancí a soustředěnou hrou vyhrál 3:0. Skvělou sérii prvního kola singlů završil ve své letošní premiéře Křepelka, když porazil Nováka 3:1. Druhé kolo opět patřilo domácím, když pouze Dvořák prohrál se Slavíčkem. Za stavu 8:2 proti sobě nastoupili neporažení hráči Stránský proti Slavíčkovi. Kromě prvního setu domácí hráč diktoval tempo hry a zaslouženě vyhrál 3:1. Další dva zápasy patřily hostům, když v dlouhém zápase doslova „přepinkal“ Kantorek Křepelku. Na vedlejším stole Hodas porazil Fišera, když byl přesnější v koncovkách a urval výhru 3:1. Naštěstí Dvořák ve svém zápase nedal žádnou šanci Novákovi a ukončil tím dopolední utkání stavem 10:4 a poodskočil právě tomuto soupeři v tabulce.

Body: Matěj Stránský 3,5 b, Tomáš Křepelka 2,5 b, Lukáš Fišer 1,5 b, Martin Dvořák 2,5 b.

Orel Vysoké Mýto A – TJ Slovan Moravská Třebová A  10:4

Odpolední utkání proti nepříjemné Moravské Třebové jsme opět zahájili vítěznými čtyřhrami, když už 4 zápasy v řadě jsme v této disciplíně nepoznali hořkost porážky a dvojice Fišer – Stránský patří na špičku divize. V prvním zápase singlů si domácí Fišer vyšlápl na hostující jedničku Tesolina, který hrával ligové soutěže, ale Lukáš svou přesnou hrou zdolal soupeře 3:1. Bohužel na vedlejším stole Dvořák nevyužil svůj mečbol a prohrál 3:2. Svůj zápas na jedničku zvládl Stránský proti Patkovi, když mu nedal sebemenší šanci. V posledním kole singlů Křepelka vrátil porážku Maděrovi z loňské sezóny. Za stavu 5:1 nastoupil Dvořák proti Tesolinovi a svojí tvrdou hrou kromě druhého setu si zápas pohlídal a vyhrál 3:1. Skvěle svůj zápas odehrál Stránský, když v těžkém zápase vydřel výhru 3:1 nad Hýblem. V dalším zápase Křepelka nastoupil proti Patkovi a myslím, že kdyby měl na ruce chytré hodinky, že mu v půlce zápasu bude pípat deset tisíc kroků, jelikož co domácí hráč naběhal za stolem, bylo až neuvěřitelné. Bohužel prohra o dva míčky v pátém setu je černá tečka tohoto zápasu. Za stavu 7:2 skvěle hrající Maděra zdolal opět v pátém setu o dva míčky Fišera a na vedlejším stole Stránský promarnil v pátém setu dva mečboly a též prohrál 3:2. Za stavu 7:4 rozjel vítěznou sérii Křepelka, když nedal svou přesnou obrannou hrou šanci Hýblovi, Fišer porazil Patku a Dvořák opět ukončil celý zápas výhrou nad Maděrou 3:1.

Další zápas nás čeká již v novém roce proti naší dvojičce TJ Sokol Sudslava 7. 1. 2023, který odehrajeme na jejich stolech.