Suchánek s Rolencem obhájili titul mistrů České republiky

Suchánek s Rolencem obhájili titul mistrů České republiky

Český pohár ve sjezdu na divoké vodě pokračoval o uplynulém víkendu dvěma závody na Tanvaldské Kamenici. V neděli se navíc jelo o tituly mistrů ČR dospělých ve dlouhém sjezdu.

Řeka Kamenice je jednou z technicky nejnáročnějších tratí v seriálu Českého poháru a vzhledem ke svému velmi kamenitému korytu dokáže závodníky vždy dokonale prověřit, a proto ne všichni najdou odvahu zde závodit. Na trať závodů se vydala i trojice vysokomýtských závodníků. Suverénním způsobem zvládli stejně jako na Čeňkově Pile své závody v kategorii C2 muži Daniel Suchánek a Ondřej Rolenc (Pardubice) kteří s přehledem v obou dnech zvítězili a již posedmé v řadě získali tituly mistrů ČR. Tři naši závodníci se postavili na start v kategorii singlkanoistů, kde zkušeného Daniela Suchánka doplnili věkem ještě junioři Ondřej Kvapil a Matěj Kotrba.

Nejvíce se opět dařilo Danovi Suchánkovi. Ten sice v sobotu chyboval a po eskymáckém obratu skončil na nepopulárním čtvrtém místě, vše si ale vynahradil v nedělním závodě, kde si po bezchybné jízdě dojel pro bronzovou medaili z mistrovství ČR. Kvalitní výkon podal i Ondřej Kvapil v celkovém pořadí mezi muži v obou závodech devátý, mezi juniory dvakrát první. Matěj Kotrba se v sobotním závodě zaklínil v soutěsce mezi kameny, a i když následně závod dokončil, byl diskvalifikován pro poskytnutou cizí pomoc. Nakonec si vše vynahradil v nedělním závodě, když vybojoval skvělé 12. místo celkově a mezi juniory skončil druhý za svým oddílovým kolegou.

Z výsledků MČR:
C1 muži:
1. Rolenc, Pardubice
2. Vaněk, VS Tábor
3. Suchánek, SKK Vysoké Mýto
9. Kvapil, SKK Vysoké Mýto, 1. místo – junioři
12. Kotrba, SKK Vysoké Mýto, 2. místo – junioři

C2 muži:
1. Suchánek – Rolenc, SKK Vysoké Mýto – Pardubice
2. Beier – Beier, Trutnov – Pardubice
3. Němec – Veselý, Pardubice

Z výsledků 3. ČP:
C1 muži:        
1. Rolenc, Pardubice
2. Vaněk, VS Tábor
3. Beier, Trutnov
4. Suchánek, SKK Vysoké Mýto
9. Kvapil, SKK Vysoké Mýto, 1. místo – junioři
Kotrba, diskvalifikován

C2 muži:
1. Suchánek – Rolenc, SKK Vysoké Mýto – Pardubice

Luděk Roleček, Sportovní klub kanoistiky Vysoké Mýto

Foto Pavel Šupka, Jiří Kotrba