Takový byl rok 2022 ve Vysokém Mýtě

Takový byl rok 2022 ve Vysokém Mýtě

Sestřih událostí roku 2022 ve Vysokém Mýtě, které jsou zachyceny ve videoreportážích: Makovice na opravované Pražské věži předala 11. ledna vzkaz od našich předků. V muzeu děti vyzkoušely prastarou technologii camera obscura v rámci obnovených technických dílen pro děti nazvaných Už vím proč, dědo! Město pokračovalo s řadou oprav a investičních akcí. Regionální muzeum připravilo výstavu ke 30 letům svobodného podnikání ve Vysokém Mýtě. V Ivecu odstřelili tovární komín. Vysokomýtské souznění zbořilo bariéry i předsudky. Vysoké Mýto pomáhalo Ukrajině. Děti ze Základní školy Javornického ukázaly, že mají velké srdce. Osobnosti Vysokého Mýta převzaly Ceny města za rok 2021. V Mikádu vymysleli, jak pomoci ukrajinským dětem ve městě. Kniha Duhový poklad z Loučné vypráví příběh o slávě vysokomýtských pstruhů. Výstava v regionálním muzeu připomněla počátky cyklistiky. Všem, kdo se zapojili do pomoci ukrajinským uprchlíkům, patří velký dík.

Ve Vysokém Mýtě se uskutečnila akademie začínajícího podnikání. Dobrovolní hasiči mají nové zásahové vozidlo. Fotografovat znamená přemýšlet. I to lze vidět na fotografiích Karla Jiskry. Veřejné čtení jmen obětí holocaustu Jom ha-šoa se konalo poprvé také ve Vysokém Mýtě. Vysokomýtský půlmaraton má nový traťový rekord. Městská galerie připravila výstavu s vysokomýtskou tematikou. Prestižní přehlídka dechových hudeb vzdala hold Janu a Josefu Čermákovým. ZUŠ OPEN – umění na každém kroku ukázalo nadání, píli a radost. Na Den děti se opět sportovalo. Sodomkovo Vysoké Mýto nabídlo jedinečnou atmosféru první republiky. Basketbalisté slavili velké výročí. Poutníci při Noci kostelů cestovali Labyrintem světa. Oslavy 125. výročí založení stavební školy si užili absolventi i široká veřejnost. Mikádofest představil program pro všechny generace. Noc v galerii nabídla dobrodružství dětem i dospělým. Náměstí oživila unikátní výstava o závislosti civilizací na zdrojích energie. Pražská věž se po opravě ukázala v plné kráse. Zlato Jakuba Dudychy je velkým úspěchem vysokomýtské atletiky.

Tahákem Týdne hudby byla kapela J.A.R. Vysokomýtské školy byly po prázdninách opět plné života. Vzhůru k umění a za vůněmi do kuchyně, do světa múz a svěže do opravené Pražské věže. Městské slavnosti spojily velké množství akcí. Studenti gymnázia uspořádali další GYMJAM. Galerie připravila víkend plný výstav a tvoření. Umělecky ztvárněný basketbalový koš připomíná první utkání v košíkové v českých zemích. Na vysokomýtském náměstí proběhla znovu mezinárodní soutěž učňů. Další stolpersteiny byly položeny. Nový park v prostoru bývalých kasáren postupně ožívá.

Vysokomýtští zastupitelé složili slib a zvolili nové vedení města. Regionální muzeum připravilo výstavu Bejvávalo dobře. Desítky draků zaplnily nebe nad letištěm. V den výročí vzniku republiky se vzpomínalo i na oběti první světové války. Bubenický festival dal příležitost také mladým hudebníkům. Běla Kašparová se výstavou po 120 letech vrátila do Vysokého Mýta. Veletrh ve Vysokém Mýtě vzdělával budoucí podnikatele po vzoru Komenského. Adventní kujebácký jarmark přinesl do Vysokého Mýta vánoční náladu. Výrobky z Bereniky rozdávají radost. Základní umělecká škola připravila koncert u vánočního stromu. Pěvecký sbor Otakar zažil období s rekordním počtem koncertů. Na náměstí se s Českem zpívalo a pomáhalo potřebným. Studenti gymnázia připomenuli smutné výročí transportu vysokomýtských Židů. Předvánoční setkání se seniory se vydařilo.

Videoreportáž, sestřih událostíRok 2022 ve Vysokém Mýtě
Všechny videoreportáže roky 2022 najdete na YouTube kanálu města Vysokého Mýta.