Tradiční jarní Kujebazar tentokrát i s botanickou poradnou

Tradiční jarní Kujebazar tentokrát i s botanickou poradnou

Na vysokomýtském náměstí uspořádají Technické služby Vysoké Mýto v pátek 26. dubna oblíbený jarní Kujebazar. Za symbolickou cenu tam budou v prodeji předměty, které dostanou druhou šanci.

Tradiční akci zaměřenou na předcházení vzniku odpadů v letošním roce nově rozšíříme o bazar s rostlinami a botanickou poradnu. Zúčastnit se může každý. Pokud máte domácnost nebo zahradu přeplněnou rostlinami a další už nemáte kam dát, pak neváhejte. Nařízkujte je, oddělte, odkopněte, vyryjte, zasaďte do květináčů a přijďte je v pátek 26. dubna prodat za přibližně 20 korun na vysokomýtském náměstí. Nebo můžete své přebytky donést do rostlinné banky a my vaše rostliny prodáme.

Každá nová rostlina zakoupená v bazaru, ozdobí vaše domovy či zahradu, potěší a prospěje přírodě. Ze zbylých rostlin a utržených peněz vysadíme nový záhon u domu s pečovatelskou službou v Litomyšlské ulici pro potěšení jeho obyvatel.

V botanické poradně v rámci bazaru vám zahradníci poradí, jak pečovat o rostliny balkonové i na zahradě, ale i jak se zbavit škůdců a chorob.

Ivana Pokorná a Veronika Truhlářová, Technické služby Vysoké Mýto

Ilustrační foto Aleš Felgr