Tradiční novoroční slovo starosty města Františka Jiraského

Tradiční novoroční slovo starosty města Františka Jiraského

Vážení a milí spoluobčané, na počátku nového roku obvykle bilancujeme a pronášíme nejrůznější přání a předsevzetí. Jsem rád, že město má za sebou další úspěšný rok a mohu říct, že se nám ve všech oblastech v podstatě dařilo.

Za výborné výsledky jsme obdrželi řadu významných ocenění a uznání, které jsou pro nás velkým povzbuzením a motivací pro další práci.

Nejprestižnějším loňským oceněním je titul Historické město roku. Dostali jsme ho za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace a za systematickou péči o památky, která vyvrcholila vloni obnovou fasády na Šemberově divadle. Dvě významné ceny si ze soutěží Park roku 2023 a Stavba roku v Pardubickém kraji 2023 odnesl také nový park v území bývalých kasáren. Jsem rád, že si ho lidé hned oblíbili a chodí sem jednotlivci i celé rodiny, využívají hřiště, nebo si jen tak posedí u občerstvení. To je pro nás tím největším oceněním.

Dařilo se nám i v odpadovém hospodářství, kde město Vysoké Mýto díky našim občanům dosáhlo na bronzový odpadový hattrick v celostátních kolech soutěží Odpadový Oskar a O křišťálovou popelnici a v soutěži O perníkovou popelnici. Tyto ceny nás motivují ještě k lepším výsledkům v této oblasti.

Máme i smělé plány. Město je bez dluhů, máme dostatečnou rozpočtovou rezervu pro plánované velké investice i pro nepředvídané situace. Stavíme novou smuteční síň a připravujeme se na stavbu domova pro seniory, přístavbu základní umělecké školy i na bytovou výstavbu.

Nesoustředíme se jen na velké projekty, pamatujeme i na drobné opravy městského majetku, i těmi se zabýváme.

Za dobrým fungováním města stojí velké množství lidí, zastupiteli a radními počínaje přes členy výborů a komisí, zaměstnance městského úřadu, městských organizací i společností a konče všemi občany, bez jejichž vzájemné spolupráce by to tak dobře nešlo. Ti všichni si za svoji činnost ve prospěch města zaslouží velké poděkování.

Město není jediné, komu se v uplynulém roce dařilo. Výborně si vedl také Vysokomýtský zpravodaj vydávaný Vysokomýtskou kulturní, který získal dvě významná ocenění ve velké konkurenci. Těší mě, že se dařilo i našim sportovcům, kulturním spolkům i žákům a studentům. Mám radost také z úspěchů firem, které ve Vysokém Mýtě působí.

Přeji si, ať všechny dobré zprávy zlepší lidem náladu a jsou důvodem k radosti i hrdosti na to, co všechno dokážeme.

Přeji všem v roce 2024 pevné zdraví, mnoho štěstí a spokojenosti. Zejména Vám přeji dobrou náladu, nadhled a smysl pro humor a také dobrou vůli měnit věci k lepšímu.

V úctě

František Jiraský, starosta

Videoreportáž / To byl rok 2023. Sestřih událostí ve Vysokém Mýtě
Foto Radek Štěpán