V Mejtě to je jízda

V Mejtě to je jízda

I v letošním roce se s námi vydejte na cestu plnou zábavy, tvoření, ale i poznání. Jsou pro vás připraveny zajímavé výstavy, nové úkoly a více stanovišť. Tuto sezónu je okruh obohacen o návštěvu Pražské věže.

V Mejtě to je jízda je letní projekt Turistického informačního centra a Městské galerie Vysoké Mýto, směřující k rodinám s dětmi a dětským kolektivům. Děti společně s rodiči či kamarády navštěvují výstavy v historických budovách Vysokého Mýta. Aby putování bylo pestré, čekají malé návštěvníky úkoly, které zapisují do putovního deníčku. Ten pochází z dílny ilustrátorky Venduly Hegerové.

Kam se vydáváme letos a co nás čeká? Malí návštěvníci si vyzvednou v informačním centru putovní sešit a hra může začít. Ve foyer infocentra a ve sklepení jsou vystaveny výtvarné práce a keramika regionální umělkyně Ireny Švecové. Jednotlivá díla jsou doplněna o autorčiny básně.

Další stanoviště, které se nalézá ve stejné budově, je již tradičně výstavní sál galerie. Celé léto plní tyto prostory pohádkové ilustrace dvou desítek českých autorů. Ty vás provedou křížem krážem dětským světem. K vidění jsou ilustrace klasických evropských pohádek, dokonce i kresby australských domorodců či Aztéků ze střední Ameriky.

Stoupavými kroky po schodišti vás zveme do znovuotevřené věže Pražské brány. Zde se vám po absolvování 152 schodů naskytne úchvatný výhled na historické centrum města i do širokého okolí. V interiéru věže si můžete prohlédnout výstavu představující střípky z historie města.

Výstavní okruh vás dále zavede do Galerie ve zvonici. Od 19. května do 9. července zde vystavuje Karel Kostka. Tento český spisovatel, malíř a pedagog, používající pseudonym Cubeca, je jedním z Čechů s nejvyšším IQ. Od 16. července představí ve zvonici u kostela sv. Vavřince svoji současnou práci fotografové Vysokomýtska. Desítky autorů budou prezentovat snímky s různorodou tematikou.

Putování završí návštěva věže Litomyšlské brány. Zde si v průběhu celého léta můžete prohlédnout výtvarné práce žáků ze Speciální základní školy a praktické školy Vysoké Mýto. Tato výstava probíhá u příležitosti stoletého výročí školy.

Vezměte svoje děti a užijte si léto ve Vysokém Mýtě. A pokud už vaše ratolesti odrostly, nevadí… Putovat s námi může každý, kdo má rád umění, historii či výhledy z ptačí perspektivy.

Putování probíhá od 24. června do 27. srpna. Bližší informace o provozní době jednotlivých stanovišť naleznete na infocentrum.vysoke-myto.cz.

Martina Skálová