V soutěži Právo pro každého zvítězili všichni žáci, kteří se zúčastnili

V soutěži Právo pro každého zvítězili všichni žáci, kteří se zúčastnili

Žáci devátých tříd z vysokomýtských základních škol, kteří měli nejlepší výsledky v rámci školního kola, se 26. dubna v M-klubu utkali v městském kole 11. ročníku vědomostní soutěže Právo pro každého. Soutěží vrcholí vzdělávací program, který vede žáky k základnímu poznání práva a právních norem.

Ve čtyřčlenných týmech žáci řešili písemné otázky z oblasti občanského, pracovního, přestupkového, trestního a rodinného práva. Test pak vyhodnotila odborná porota, ve které zasedly Jarmila Kulhavá, npor. Šárka Vlčková, Renata Benešová a Barbora Šafránková.

„Myslím si, že je velmi přínosné, že se žáci základních škol účastní této právní soutěže, kde se seznámí nejen se základními právními normami, ale zčásti i s normami etickými. Právní vzdělání, byť základní, se nikomu neztratí, ať už budete v životě dělat cokoliv,“ řekl místostarosta Jan Lipavský při závěrečném ocenění soutěžících.

Zvítězil tým žáků ze Základní školy Jiráskova, druhé a třetí místo obsadili žáci ze Základní školy Javornického.

„Proběhlo další městské kolo soutěže Právo pro každého. Do budoucna bychom si přáli, aby se obnovilo pořádání krajského kola. Intenzivně o tom jednáme s Městským úřadem Chrudim. Motivovalo by to žáky k ještě lepším výsledkům, aby postoupili a mohli poměřit svoje vědomosti i s dalšími školami,“ řekl tajemník městského úřadu Jan Vlček.  

Foto archiv město Vysoké Mýto