Veleúspěšné měsíce červen a červenec vysokomýtských plavců

V červnu pravidelně vrcholí sezona bazénového plavání republikovými šampionáty a naplno se rozjíždí sezóna dálkovým plavcům, oboje za účasti plavců Plaveckého klubu Vysoké Mýto (PKVM). Jako první šel do akce dvojnásobný medailista z krajských přeborů desetiletých v Chrudimi (3.50 m prsa, 3.50 m motýlek) Lukáš Dzivý 11.  června na letním Poháru ČR desetiletých v Náchodě, kde vybojoval 2 umístění do 10. místa - 8.50 m prsa, 9.50 m motýlek.

Následovalo mistrovství České republiky starších žáků (ročníky 2008 a 2009) na 50 m bazénu 18.-19. června v Českých Budějovicích. PKVM reprezentovali plavci Tomáš Winkler, Teymur Afandy, Jakub Dzivý a Dorota Metelková. Zároveň o tomto víkendu 18. června probíhalo i mistrovství ČR dospělých a juniorů v dálkovém plavání na 10 km na Seči. PKVM reprezentovaly mladší juniorky Justýna Mašková a Zuzana Pospíšilová.

Plavci z Plaveckého klubu Vysoké Mýto na těchto mistrovských závodech udělali skvělou reklamu svému klubu i městu. Během jednoho víkendu posbírali neskutečných 13 medailí z MČR.

Tom vybojoval 3 tituly mistra ČR (400VZ, 200VZ a 1.500VZ), dále 4. místo na 100VZ, a dvě 6. místa. Tima krásné 16. místo na 200M, a 19. místo na 1.500VZ. Všechny své starty v medaile proměnil Kuba – mistr ČR na 200M, vicemistr ČR na 100M, 200VZ, 400PZ a dvě 3. místa na 400VZ a 1500VZ. Dorča získala dvě 3. místa na 200Z a 200VZ, pověstnou špetku smůly si vybrala na 100VZ, kde ji dělila pouhá 1 setina od 3. místa a 7 setin sekundy od stříbrné medaile.

Neméně úspěšně si vedla děvčata reprezentující PKVM v dálkovém plavání. Na mistrovství ČR na Seči na desetikilometrové trati v kategorii mladší juniorky vybojovaly dvě medailová umístění. Justýnka stříbrnou medaili a titul vicemistryně ČR. Zuzka bronzovou medaili (3. místo).

Dalším ze sportovních vrcholů pro plavce žákovských kategorii (ročníky 2008, 2009, 2010) byla Olympiáda dětí a mládeže 2022 (ODM), která se konala poslední červnový týden v Olomouci. Do reprezentace Pardubického kraje na ODM byla vybrána trojice našich plavců:

Dorka Metelková (2009) – 2. místo štafeta 4x50VZ dívky

Tom Winkler (2008) – 2. místo 200VZ, 3. místo 100VZ, 4. místo 400VZ a 200PZ

Kuba Dzivý (2009) – 1. místo 200M, 2. místo 100M a 400VZ, 4. místo 200VZ.

Celkem naši borci přispěli 6 medailemi a plavci Pardubického kraje se umístili celkově na 4. místě ze všech krajů.

Završením úspěšného období PKVM byla účast našich plavců o víkendu 16.-17. července na mistrovství ČR na 5 km a 20 km v Račicích, odkud si naši dálkoví plavci odvezli 4 medaile.

Tom Winkler ukázal, že je neméně dobrý na otevřené vodě, jako v bazénu, a získal titul mistr ČR na 5 km ročníku 2008. Na ultra maratonské trati 20 km na mistrovství ČR zazářily naše juniorky, Justýnka Mašková získala titul vicemistryně ČR na 20 km kat. ml. juniorky, ve stejné kategorii na stejné trati Zuzka Pospíšilová obsadila 3. místo na mistrovství ČR. Nikča Brýdlová vybojovala titul vicemistryně ČR na 20 km v kategorii st. juniorky.

Za fantastickou reprezentaci děkujeme Lukáškovi, Kubovi, Tomovi, Dorce, Justýnce, Zuzce, Nikče a Timovi. Skvělá práce mládeži.