Vysokomýtské náměstí v pohybu

Vysokomýtské náměstí v pohybu

Videoreportáž, fotogalerie / Na náměstí Přemysla Otakara II. se v úterý 30. května opět sportovalo. Brzy po ránu ho zaplnily místní sportovní kluby a oddíly, aby dětem ukázaly, jaké sporty se ve Vysokém Mýtě provozují a co konkrétní disciplíny představují.

„Sportovní den je příkladem, jak to ve Vysokém Mýtě žije. Máme tady spoustu klubů, spoustu příležitostí pro děti. A je skvělé, že se najde i spousta dobrovolníků, kteří se dětem věnují. Je krásné vidět, jak malé holky a kluci sportují a věnují se různým sportovním odvětvím, která mají ve Vysokém Mýtě široké zastoupení,“ řekl místostarosta Jan Lipavský.

Na ploše náměstí se představily sporty jako gymnastika, karate, tenis, stolní tenis, kanoistika, florbal, fotbal, basketbal a cyklistika. Jednotlivé sporty si děti mohly na místě vyzkoušet. „Jsem rád, že si i děti, které žádný sport neprovozují, prošly jednotlivá stanoviště, a mohly se zeptat na možnosti sportování,“ dodal Jan Lipavský.

Program Sportovního dne zpestřila svým vystoupením taneční skupina T-Komplex. Soutěžemi a ukázkami přispěly také junáci, Dobroběh, modeláři a kynologové. Poděkování patří všem organizátorům, sportovním klubům, Mikádu – středisku volného času a firmě Iveco.

Videoreportáž Školáci se nechali zlákat k pohybu

Fotogalerie ze Sportovního dne

Foto Jan Vlček