Vysokomýtským kanoistům se na Otavě dařilo

Vysokomýtským kanoistům se na Otavě dařilo

Po úspěšných přípravných závodech na řekách Chrudimce, Sázavě, Svitavě a Moravě, kde vysokomýtští kanoisté získali více než třicítku medailových umístění, proběhly o uplynulém víkendu na řece Otavě první dva závody Českého poháru ve sjezdu, mistrovství ČR družstev a mistrovství ČR veteránů v dlouhém sjezdu. Současně zde závodníci také bojovali ve dvou individuálních závodech o první nominační body pro mistrovství světa dospělých a mistrovství Evropy juniorů.

Vzhledem k nízkému stavu vody byla trať závodu přesunuta z úseku pod Čeňkovou Pilou na úsek pod Sušicí. Ten divokou vodou příliš neoplývá, ale je vyhlášený střídáním mělčin a rovinek, které vždy dokonale prověří fyzickou a technickou připravenost závodníků.

Vysokomýtští kanoisté navázali na úspěšnou loňskou sezónu a získali hned několik vynikajících výsledků. Dvě vítězství si zajistili v kategorii C2 Daniel Suchánek a Ondřej Rolenc, kteří znovu potvrdili, že jsou stále nejlepší českou posádkou. Daniel navíc přidal páté a šesté místo ve své druhé kategorii singlkánoi. Výborně si vedl na C1 Ondřej Kvapil, který byl dvakrát první mezi juniory, a i on potvrdil, že patří v této věkové kategorii mezi nejlepší. V sobotu ho navíc na juniorských stupních doplnil stříbrný Matěj Kotrba, který v neděli skončil šestý. Další skvělý výsledek v dorostenecké kategorii K1 zaznamenal Filip Syrový, který v nedělním závodu skončil na čtvrtém místě a naznačil, že i on se letos hodlá poprat o reprezentační trikot.

Úspěšně si vedli naši závodníci i na mistrovství ČR družstev, kde trio singlkanoistů ve složení Suchánek – Šilar – Kvapil vybojovalo vynikající stříbrné medaile. Na čtvrtém místě skončilo družstvo deblkanoistů ve složení Suchánek – Kotrba, Šilar – Kvapil, Krejza – Veselý.  Kvalitní výsledek zaznamenali i kajakáři Sedlák – Krejza – Syrový, kteří skončili na šestém místě.

V sobotním MČR veteránů mladších vybojovali titul mistrů ČR deblkanoisté Krejza – Šilar. A pro stříbro na singlkánoi si po těsném souboji dojel Jakub Šilar.

Zapomenout nesmíme ani na další skvělá umístění. Kajakářka Anna Jasanská skončila mezi staršími dorostenkami na druhém a třetím místě. Ondřej Jetmar na šestém a osmém místě mezi žáky a na patnáctém místě dojel Jonáš Janko. Václav Sedlák skončil na 15. místě mezi juniory na kajaku. 22. místo mezi kajakáři zaznamenal Filip Krejza. Na 26. místě skončil mezi juniorskými kajakáři Václav Voříšek. Mezi juniory na singlkánoi obsadil 16. místo stále se zlepšující Jáchym Vosmek.

Luděk Roleček, Sportovní klub kanoistiky Vysoké Mýto

Foto Aleš Berka