Vysokomýtští bodovali v anketě Nejúspěšnější sportovec roku 2022 okresu Ústí nad Orlicí

Vysokomýtští bodovali v anketě Nejúspěšnější sportovec roku 2022 okresu Ústí nad Orlicí

Videoreportáž, fotoreportáž / Slavnostního vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2022 okresu Ústí nad Orlicí, které se uskutečnilo 13. února v orlickoústeckém kulturním domě, se zúčastnili nejen sportovci, ale také zástupci měst i obcí celého regionu a další hosté. Borci z Vysokého Mýta si v této tradiční anketě přišli pro ocenění celkem devětkrát.

Hlavní kategorii dospělých stejně jako vloni vyhrál kanoista Daniel Suchánek, který patří mezi absolutní světovou špičku. „Jsem moc rád, že se naše tvrdá práce vyplatila a že ve městě, v okrese i v kraji vidí, že se snažíme,“ řekl Daniel Suchánek.

V kategorii dospělých uspěli díky výkonům během minulého roku také Petr Dvořáček a Adam Pánek z klubu Falcon Kickbox Vysoké Mýto. Ocenění za ně převzal trenér Martin Viktorin.

V kategorii kolektivy přišla na podium za tým ženské atletiky Nela Rouhová. „Když si za něčím chceme jít, tak tomu musíme obětovat všechen volný čas,“ řekla Nela Rouhová.

Úspěšní atleti nechyběli ani v kategorii dorostenců a juniorů. Uspěla Justýna Brýdlová a Jakub Dudycha. Oceněna byla i kickboxerka Eliška Zemanová, která navíc vyhrála anketu diváckého hlasování na webu www.nejuspesnejsisportovec.cz. Na podium přišla ještě kanoistka Michaela Anna Zedníčková. „Nejdůležitější je, aby člověk měl pro to vlastní zápal, chtěl něčeho dosáhnout a tvrdě trénoval. Ne proto, že musí, ale že chce,“ řekla Michaela Anna Zedníčková.

Úspěšného sportovce mělo Vysoké Mýto také mezi žactvem. Nikol Martincová je ve svých třinácti letech další hvězdou klubu Falcon Kickbox.

Videoreportáž Vysokomýtští bodovali v anketě Nejúspěšnější sportovec roku 2022 okresu Ústí nad Orlicí

Fotogalerie Aleše Felgra