Vysokomýtští kanoisté opět úspěšní

Uplynulý víkend se na řece Vltavě pod Lipenskou přehradou uskutečnily další dva závody Světového poháru 2023 ve sjezdu na divoké vodě a současně také 7. a 8. závod Českého poháru.

V závodech SP vysokomýtský klub kanoistiky výborně reprezentoval Daniel Suchánek na C1, v sobotním závodě se umístil na 7. místě, v nedělním na 10. místě.  Se svým partnerem Ondřejem Rolencem (Pardubice) se v sobotním závodě stali vítězi Světového poháru v kategorii C2, v nedělním závodě SP obsadili 2. místo, když se museli sklonit před výborně jedoucí francouzskou posádkou Roussin – Roussin.

V závodech ČP pak nedali svým českým soupeřům šanci a dvěma vítězstvími si upevnili postavení na čele žebříčku.

Skvělé výkony podávali i ostatní vysokomýtští sportovci soutěžící v Českém poháru. Vynikající výkony předvedl mladý singlkanoista Ondřej Kvapil v sobotním závodě na 2. místě mezi juniory. Ten v neděli nejenže mezi juniory zvítězil, ale dokázal zároveň v tvrdé konkurenci dojet pátý mezi dospělými. O další dvě první místa se mezi juniorkami na K1ž postarala Michela Anna Zedníčková, mezi ženami celkově šestá. Výborný výkon předvedl také v nedělním závodě Filip Syrový, který vybojoval v kategorii kajakářů výborné čtvrté místo mezi juniory a celkové 13. místo mezi dospělými. Neztratil se ani další junior Václav Sedlák, který dojel na celkovém 27. místě a desátý mezi juniory. Dobře si vedla i posádka deblkanoistů Krejza – Šilar, kteří obsadili na C2m jedenácté a deváté místo. Ve stejné kategorii se mezi juniory na 2. místě umístila posádka Matěj Kotrba – Václav Sedlák Náš další kajakář Filip Krejza dojel na 27. místě a 31. místě. Singlkanoista Jakub Šilar skončil v sobotním závodě na 19. místě, v neděli bohužel, stejně jako posádka Kotrba – Sedlák, závod nedokončil.