Vysokomýtští slavili Den Země

Vysokomýtští slavili Den Země

Videoreportáž, fotogalerie / Letošní ročník tradičního Dne Země, který na náměstí uspořádalo 26. dubna město Vysoké Mýto a technické služby, nesl podtitul Komu se nelení, tomu se zelení.

„Na letošní Den Země jsme pro děti opět připravili upcyklační dílničky, to znamená, že ze starého vyrábíme nové, letos hlavně brože z látek a přáníčka. Den Země ve Vysokém Mýtě slavíme už od roku 1997,“ řekla Veronika Richtrová, vedoucí odboru životního prostředí.

Akce je oblíbená zejména u děti. Zapojily se do různých edukačních soutěží připravených Městskými lesy Vysoké Mýto, Turistickým informačním centrem a Mikádem – střediskem volného času. Informace o třídění odpadů návštěvníci získali u stánku Tondy Obala. Na akci se také představili profesionální zahradníci a pěstitelé nabízející své výpěstky.

Technické služby připravily oblíbený Kujebazar. „Kujebazar je re-use centrum, kde se shromažďují ze sběrného dvora věci, které někdo dokáže využít a udělají mu radost. Měli jsme k dostání různé obrazy, keramiku, skleničky, mističky… Z peněz za věci, co si kdo koupil, zakoupíme na podzim cibuloviny, které vysázíme podle hesla Co nakoupíš v bazaru, to vykvete po jaru,“ řekla Veronika Truhlářová, referentka Technických služeb Vysoké Mýto.

V botanické poradně poskytovali zahradníci rady týkající se péče o rostliny na balkóně a na zahradě a řešení problémů se škůdci a chorobami. „My jsme letos připravili novinku takovou, že prodáváme květiny, které nám donesli občané města, nebo jsme je sami vypěstovali. Prodáváme je za symbolickou cenu a za utržené peníze vytvoříme záhon v Litomyšlské ulici před domem s pečovatelskou službou,“ řekla Iva Pokorná z technických služeb.

Slavení Dne Země bylo skvělou příležitost k ocenění krásy a rozmanitosti naší planety a inspirací k ochraně životního prostředí pro budoucí generace.

Videoreportáž Vysokomýtští slavili Den Země

Fotogalerie archiv město Vysoké Mýto, Aleš Felgr.