Vysokomýtští sportovci opět uspěli v anketě Nejúspěšnější sportovec roku

Devět zástupců sportovních klubů z Vysokého Mýta obdrželo ocenění na slavnostním vyhlášení 55. ročníku ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2023 okresu Ústí nad Orlicí. Slavnostní vyhlášení proběhlo 12. února v kulturním domě v Ústí nad Orlicí za účasti sportovců, představitelů měst a obcí i dalších hostů.

Nejúspěšnějším sportovcem okresu Ústí nad Orlicí se stejně jako v předchozích ročnících ankety stal kanoista Daniel Suchánek z SK kanoistiky Vysoké Mýto, mistr světa ve sprintu na divoké vodě, který dosáhl na další medailové úspěchy ve světovém poháru ve sjezdu na divoké vodě, v dlouhém sjezdu i ve sprintu.

Mezi deseti oceněnými sportovci v kategorii dorostenců a juniorů byla polovina z Vysokého Mýta. Ocenění obdržel atlet Jakub Dudycha z AC Vysoké Mýto, juniorský mistr Evropy na trati 800 metrů a držitel českého juniorského rekordu. Dále Eliška Zemanová, mistryně Evropy asociace WAKO ve třech různých disciplínách a Jiří Chytil, bronzový medailista na mistrovství Evropy asociace WAKO, oba z Falcon Kickbox Vysoké Mýto. Do pětice úspěšných dorostenců a juniorů patří rovněž Michaela Anna Zedníčková, juniorská mistryně světa v dlouhém sjezdu, a Ondřej Kvapil, juniorský mistr světa v dlouhém sjezdu a ve sprintu, oba z SK kanoistiky Vysoké Mýto.

Vysokomýtští sportovci byli úspěšní také v kategorii žactva, ve které bodovali atlet Pavel Formánek z AC Vysoké Mýto, bronzový v běhu na 1500 metrů překážek na mistrovství České republiky a Nikol Martincová z Falcon Kickbox Vysoké Mýto, stříbrná medailistka na mistrovství Evropy asociace WAKO ve třech různých disciplínách.

V kategorii kolektivů získalo ocenění devítičlenné družstvo chlapců a dívek SK kanoistiky Vysoké Mýto, které získalo na mistrovství České republiky v dlouhém sjezdu a sprintu celkem 10 medailí.