Z Vysokého Mýta se vydal tým na Cyklo Glacensis

Z Vysokého Mýta se vydal tým na Cyklo Glacensis

Skupina cyklistů, kteří se účastní mezinárodní cyklistické akce CYKLO GLACENSIS 2023, zamířila v pátek 19. května z Vysokého Mýta do Sokolce na česko-polské hranici. Na vysokomýtském náměstí se s cyklisty pozdravil místostarosta Jan Lipavský, který jim popřál šťastnou cestu, krásné počasí a co nejméně defektů.

Tato dvoudenní mezinárodní cyklistická akce se letos konala již po jednadvacáté a je příkladnou ukázkou spolupráce v česko-polském příhraničí. Účastní se jí 17 týmů startujících z devíti českých a osmi polských měst příhraničních regionů. Z českých měst vyjely týmy z Vysokého Mýta, Bačetína, Brandýsa nad Orlicí, České Třebové, Chocně, Králík, Lanškrouna, Ústí nad Orlicí a Žamberku. V každém týmu je okolo desítky cyklistů, kteří se po různých trasách vydali do cíle symbolicky v blízkosti česko-polské hranice. V letošním roce je společným cílem polský Sokolec.

CYKLO GLACENSIS pořádá Region Orlicko – Třebovsko ve spolupráci se Sdružením obcí Orlicko, DSO Regionem Orlické hory, městy Náchod, Lanškroun, Choceň, Vysoké Mýto, obcí Bačetín a s okresem kladským.

Foto archiv město Vysoké Mýto