Zahrada, která děti baví

Zahrada, která děti baví

Žáci a pedagogové Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ spolu s rodiči a dalšími hosty 14. června dopoledne slavnostně otevřeli ve Vysokém Mýtě školní zahradu, kterou založili díky finanční podpoře města Vysokého Mýta a firmy Iveco Czech Republic.

Dlouhodobě mě těší přístup vedení města Vysoké Mýto, které nás vnímá jako svou školu. Zároveň s velkým vděkem kvitujeme opakovanou pomoc firmy Iveco Czech Republic, a. s. Vysoké Mýto. Společně jsme vytvořili pozemek, který poslouží nejen k výuce a relaxaci, ale ozdobí i venkovní prostor u hlavního vchodu do budovy Centra sociálních služeb. Škola SVÍTÁNÍ získala díky tomuto projektu nového podporovatele a kamaráda pana zahradníka Jaroslava Vinteru, který vdechl naší nové malé školní zahradě život,“ řekla ředitelka školy Miluše Horská.

V rámci programu vystoupily děti z pobočky z Vysokého Mýta s připraveným kulturním programem a poté následovala prohlídka zahrady. Děti na ní čekala stanoviště s úkoly a dva psi s ukázkou parkuru a canisterapie.

Zdroj: Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ

Foto Radek Štěpán