Základní umělecká škola má nové koncertní křídlo

Základní umělecká škola má nové koncertní křídlo

Videoreportáž, fotogalerie / Žáci a učitelé vysokomýtské základní umělecké školy dostali letos mimořádný vánoční dárek s dvouměsíčním předstihem.

Nové klavírní křídlo Pasat od královehradecké firmy Petrof slavnostně pokřtili 22. listopadu. Křtu se zúčastnil starosta František Jiraský a starosta Chocně Jan Pažin.

„Málokdy v životě má člověk příležitost být svědkem tak mimořádné události, jakou je pořízení technicky kvalitního a drahého nástroje do základní umělecké školy. Mám radost, že jsem měl tu čest pokřtít tento nástroj a zúčastnit se prvního koncertu. Přeji všem, kteří na něj budou hrát, aby si zvuk a technickou dokonalost klavíru užili a aby je to motivovalo k dalšímu zlepšování,“ řekl starosta František Jiraský.

Na pořízení klavíru významně přispělo město Vysoké Mýto. „Díky velkorysosti města Vysokého Mýta, našeho zřizovatele, který má pro naše umělecké aktivity pochopení, mají naši malí umělci a jejich pedagogové před sebou velké množství nezapomenutelných zvukových vjemů,“ řekla ředitelka Iva Vrátilová.

Videoreportáž Základní umělecká škola má nové koncertní křídlo

Adventní a vánoční akce zákládní umělecké školy:
30. 11. v 17.00 / Rozsvícení vánočního stromu ZUŠ / parkoviště u ZUŠ
13. 12. v 18.00 / Adventní koncert – Jiří Pazour: Jazzové improvizace / koncertní sál ZUŠ
14. 12. v 17.00 / Adventní koncert – Rubínek / kostel Českobratrské církve evangelické
20. 12. v 17.00 / Vánoční koncert – vystoupení žáků ZUŠ / koncertní sál ZUŠ

Foto Ivan Krejza