Zástupci města ocenili úspěšné sportovce

Zástupci města ocenili úspěšné sportovce

Videoreportáž / Ve středu 4. ledna dorazili na zasedání rady města někteří z vysokomýtských sportovců. Byli jimi Daniel Suchánek, Martin Viktorin, Eliška Zemanová a Nikol Martincová. Pozvána byla také Michaela Anna Zedníčková a Jakub Dudycha. Ti se ovšem kvůli jiným povinnostem setkání nemohli zúčastnit. „V loňském roce vysokomýtští sportovci dosáhli mimořádných úspěchů. Několik z nich získalo tituly mistrů světa, mistrů Evropy, je mezi nimi spousta reprezentantů České republiky, a tak nás napadlo, že by bylo dobré je na začátku roku 2023 pozvat na zasedání rady města, poděkovat jim za jejich výkony a za to, že město velmi úspěšně reprezentují," řekl starosta František Jiraský.

Někteří sportovci přitom patří mezi absolutní světovou špičku. Například kanoista Daniel Suchánek.  „Nejvíce se nám povedlo mistrovství světa ve sprintu v roce 2021 v Bratislavě, kde jsme získali s Ondrou Rolencem z Pardubic na deblu titul mistrů světa. Bylo to hodně překvapivé, protože my se hodně soustředíme na dlouhý sjezd. Sprint samozřejmě jezdíme také, ale tolik nám nešel. V roce 2023 bude mistrovství Evropy v Makedonii a zároveň bude mistrovství světa ve sprintu v Ausburgu v Německu,“ řekl Daniel Suchánek.

Velkou nadějí pro český sport je také Eliška Zemanová. Kickboxerská juniorská mistryně světa WAKO v roce 2022 neprohrála ani jeden ze 41 zápasů. Navíc celá její vítězná série trvá už dva roky. Eliška nenašla přemožitelku 84 zápasů v řadě. „Já ten sport miluji. Snažím se mu věnovat veškerý čas, který můžu. Baví mě to a jako největší úspěch hodnotím loňské mistrovství světa, kde jsem vyhrála třikrát zlato ve všech třech disciplínách. Nikomu se to ještě v České republice nepovedlo, takže je to historický úspěch pro naší zemi a jsem na to pyšná,“ řekla Eliška Zemanová.

Úspěšní sportovci jsou vzorem pro mladší generaci, která si třeba i díky jim najde svou cestu ke sportu. A pro všechny pak jistě platí trenéry pozměněné rčení: „Kdo sportuje, nezlobí.“

Videoreportáž Zástupce města ocenili úspěšné sportovce

Foto Petra Klasovitá