Warning: Undefined array key 0 in /www/wwwroot/new.vysoke-myto.cz/wp-content/themes/vysoke-myto-theme/single.php on line 6

Warning: Attempt to read property "cat_ID" on null in /www/wwwroot/new.vysoke-myto.cz/wp-content/themes/vysoke-myto-theme/single.php on line 6

Kanoisté Daniel Suchánek – Ondřej Rolenc opět mistry světa

Kanoisté Daniel Suchánek – Ondřej Rolenc opět mistry světa

Svůj světový triumf z roku 2021 ze slovenského Čuňova zopakovala posádka Daniel Suchánek – Ondřej Rolenc na historické olympijské trati Eiskanal v německém Augsburgu.

Přestože první kvalifikační jízda nebyla pro Dana s Ondřejem úplně ideální a skončili na 6. místě, druhou kvalifikační jízdu už vyhráli a postoupili tak mezi desítku nejlepších světových deblkanoistů. Ve finálové jízdě pak předvedli svou kvalitu a ukázali, že jsou opravdovými mistry. Zrychlili o 3 vteřiny a za sebou nechali všechny své finálové soupeře, včetně výborně jezdících německých deblkanoistů a favorizovaných francouzských posádek a stali se opět mistry světa ve sprintu na divoké vodě. 

Tento úspěch je pro český kanoistický sport velkým přínosem a potvrzuje, že čeští kanoisté patří mezi nejlepší na světě. Daniel Suchánek a Ondřej Rolenc jsou oporami a skvělými představiteli českého kanoistického sportu. Jejich vítězství je tak inspirací pro další generace kanoistů. Gratulujeme k vynikajícímu výkonu a těšíme se na další úspěchy našich kanoistů v budoucnu.

Nyní naše závodníky čekají domácí závody, které se konají tento týden 24.- 25. června na loděnici za Tyršovou plovárnou. Všichni jste srdečně zváni a můžete se setkat s našimi sportovci naživo. Chybět nebudou ani úřadující mistři světa Daniel Suchánek a Ondřej Rolenc. Uvidíte, že i ve skromných podmínkách mohou vyrůst velké sportovní osobnosti. Těšíme se na Vás.

Luděk Roleček

Foto Tomáš Slovák, Luděk Roleček