Warning: Undefined array key 0 in /www/wwwroot/new.vysoke-myto.cz/wp-content/themes/vysoke-myto-theme/single.php on line 6

Warning: Attempt to read property "cat_ID" on null in /www/wwwroot/new.vysoke-myto.cz/wp-content/themes/vysoke-myto-theme/single.php on line 6

Opravou hřbitovní cesty technické služby zahájily letošní stavební akce

Opravou hřbitovní cesty technické služby zahájily letošní stavební akce

Technické služby Vysoké Mýto se starají o komunikace, chodníky i městské veřejné osvětlení a provádějí jejich opravy a údržbu. Každoročně uskuteční stavební akce v hodnotě přibližně 10 milionů korun. Některé z oprav jsou vyvolané činností jiných subjektů, jako je společnost Vodovody a kanalizace Vysoké Mýto či plynaři. Jiné akce jsou dlouhodobě plánované, jako byla v minulých letech postupná oprava komunikace v ulici Českých bratří. Některé drobné opravy chodníků a komunikací provádějí na základě upozornění občanů prostřednictvím aplikace Lepší Mýto na městských webových stránkách.

První letošní stavební akcí, kterou technické služby zahájily, je oprava povrchu hlavní středové komunikace na hřbitově. „V souvislosti s rekonstrukcí márnice v areálu hřbitova a stavbou kolumbária jsme přistoupili také k opravě hlavní hřbitovní cesty. Bude vydlážděna žulovými kostkami a provede se také úprava odvodňovacích žlabů,“ řekl místostarosta Martin Krejza.

Technické služby se starají také o komunikace a veřejný prostor v místních částech Vysokého Mýta. V poslední době opravily místní komunikace v Brtči, v Domoradicích, Knířově a ve Lhůtě. Letos v červnu plánují opravit necelý kilometr místní komunikaci ve Svařeni. „V rámci opravy komunikace odfrézujeme porušený asfalt, provedeme úpravu stávajících podkladů a položíme nový asfaltový povrch,“ řekl ředitel technických služeb Jindřich Svatoš. Předpokládá se, že stavební práce budou probíhat za úplné uzavírky komunikace.

V průběhu letních měsíců budou technické služby ve Vysokém Mýtě realizovat opravy částí chodníků. Převážně se jedná o nahrazení asfaltového povrchu chodníku betonovou dlažbou. Nejdříve dojde k opravě chodníku v ulici Žižkova od čp. 704 až po čp. 701. Současně s tím technické služby plánují přeložit v místě dva sloupy veřejného osvětlení.

Opravy se letos dočká také chodník v ulici Rašínova od čp. 377 až po čp. 379 i chodník v ulici Gen. Svatoně před hasičskou stanicí mezi ulicemi U Staré zastávky a ulicí Odbojářská a část chodníku za čp. 625-628 v ulici SNP. V září technické služby opraví chodník v ul. Talafůsova od čp. 453 až po čp. 620.

Foto Michaela Kotrbová