Warning: Undefined array key 0 in /www/wwwroot/new.vysoke-myto.cz/wp-content/themes/vysoke-myto-theme/single.php on line 6

Warning: Attempt to read property "cat_ID" on null in /www/wwwroot/new.vysoke-myto.cz/wp-content/themes/vysoke-myto-theme/single.php on line 6

V Šemberově divadle byly předány Ceny města Vysokého Mýta

V Šemberově divadle byly předány Ceny města Vysokého Mýta

Videoreportáž, fotogalerie / Slavnostní večer předávání Cen města se uskutečnil ve čtvrtek 16. března. Tradiční akce, která oslavuje úspěchy jednotlivců, kolektivů či spolků i organizací, je každoroční důležitou událostí ve městě. Do čtyř kategorií - Ceny města za kulturu, za sport, pro studenta či žáka roku a Cena Přemysla Otakara II. přišlo od veřejnosti 47 nominací. "Velmi si vážím toho, že i v letošním roce se našlo mezi spoluobčany tolik aktivních jedinců, kteří přispěli ke společenskému životu a ostatní obohatili o nějaké aktivity a spoluutvářeli tak prostředí v našem městě," řekl starosta František Jiraský. O držitelích Cen rozhodlo zastupitelstvo města v tajném hlasování.

V první kategorii byla cena udělena Vojtěchu Konečnému, studentovi FAMU za scénář a režii studentského filmu Doprovázení. Druhou sošku Kujeby z kulturu získalo uskupení Šlápoty Irena Truhlářová, Tereza Dejdarová, Filip Janouch a Michal Schejbal za autorské pásmo poezie a hudby.

Nejvíce nominovaných bylo v kategorii sportovců, kterým se v uplynulém roce dařilo. Také zde bylo ocenění předáno hned dvěma laureátům. Těmi byli atlet Jakub Dudycha a kanoista Daniel Suchánek. Nechybělo ani poděkování všem úspěšným sportovcům, kteří zabodovali v anketě Nejúspěšnější sportovec roku okresu Ústí nad Orlicí a cvičitelkám TJ Sokol Vysoké Mýto Monice Jakoubkové a Ivě Kučné za zásluhu o rozvoj sportu ve městě.

Slavnostní předávání cen hudebně doplnilo skvělé vystoupení Junior Big Bandu ze Základní umělecké školy Vysoké Mýto. O moderování celého večera se tentokrát postarala dvojice Karel Hegner a Karel Telecký.

Další z oceněných byli studenti z místního gymnázia Kateřina Nejedlá a kolektiv studentů v čele se Zuzanou Krejčí za scénář a realizaci divadelní akademie k připomenutí 80 let od deportace Židů z Vysokého Mýta.

Cenu Přemysla Otakara II. si na pódiu převzali zástupci Junáku – českého skautu ze střediska Vysoké Mýto za práci s dětmi a rozvíjení jejich vztahu k přírodě i pomoc obyvatelům města v období pandemie.

Udělena byla taky Cena starosty města. František Jiraský ji tentokrát předal Lukáši Dejdarovi, který už více než 20 let trénuje úspěšné vysokomýtské atlety a předává nadšení pro sport dalším generacím. „Za cenu moc děkuji. Přál bych všem nadšencům, aby tady na pódiu mohli stát jednou taky. Tím, že děláme něco pro ostatní, to naše městečko žije,“ řekl Lukáš Dejdar.

Celý večer byl skvělou příležitostí ukázat, kolik talentovaných lidí je spjato s Vysokým Mýtem a čeho dokážou dosáhnout.

Videoreportáž V Šemberově divadle byly předány Ceny města Vysokého Mýta

Foto Lukáš Rufer