Warning: Undefined array key 0 in /www/wwwroot/new.vysoke-myto.cz/wp-content/themes/vysoke-myto-theme/single.php on line 6

Warning: Attempt to read property "cat_ID" on null in /www/wwwroot/new.vysoke-myto.cz/wp-content/themes/vysoke-myto-theme/single.php on line 6

Výstava v trafostanici ve Svařeni

Výstava v trafostanici ve Svařeni

Všichni patrioti Vysokého Mýta a milovníky výtvarného umění jsou srdečně zváni na již 10. ročník výstav ve Svařeni v budově bývalé trafostanice.

Letošní téma sezonní výstavy v trafostanici ve Svařeni je věnováno výtvarníkům, kterým město Vysoké Mýto, jeho architektura, život, genius loci a okolí natolik učarovalo, že jeho podobu vtiskli do svých obrazů. Výstava vznikla ve spolupráci s Ivetou Danko, kurátorkou městské galerie ve Vysokém Mýtě.  Navázala na úspěšnou výstavu Meet Mýto – Obrazy ze sbírek vysokomýtské galerie, která proběhla v roce 2022 v Městské galerii. Autoři výtvarných děl na nich zachytili zákoutí města i pohled na jeho panorama z různých světových stran. Výstava dokumentovala proměnu Vysokého Mýta v průběhu sta let. V rámci výstavy byla vydána publikace výběru obrazů ze sbírek Městské galerie. Při tvorbě naší  výstavy ve Svařeni jsme využili  digitální snímky obrazů zpracované právě pro tuto publikaci.

Vybraní autoři obrazů jsou představeni bližším popisem. Návštěvníci se také krátce seznámí s historií Vysokého Mýta a Městské galerie.

Výstava v budově bývalé trafostanice v centru Svařeně je volně přístupná veřejnosti v době turistické sezóny od května do října. 

Součástí budovy trafostanice je i sousedská knihovna, kde si návštěvníci mohou vypůjčit nebo vzít a vyměnit za jinou knihy různých žánrů.

Pavla Dušková, osadní výbor Svařeň

V. Bubeníček, Škrétova ulice, 1961. Foto archiv Městská galerie Vysoké Mýto