Mladí karatisté na tréninkové soustředění, v prosinci je čeká ve Vysokém Mýtě vánoční přebor

Mladí karatisté na tréninkové soustředění, v prosinci je čeká ve Vysokém Mýtě vánoční přebor

O víkendu 4. - 5. listopadu vyrazil vysokomýtský oddíl školy Moderního sportovního karate (MSK) do Prahy na celorepublikové tréninkové soustředění karatistů.

Úvodní seminář MSK probíhá dvakrát ročně a je zaměřen především na uvedení nových karatistů do školy moderního sportovního karate. Tohoto semináře se z vysokomýtského oddílu zúčastnili: Michaela Jílková, Kateřina Dušková, Matěj Kotrba, Lili Mannová, Ondra Trung Duc Nguyen, Antonín Blaha, Vlastimil Váško, Tobiáš Sháněl a nováček Daniel Ryba. Na závěr semináře, při udílení vyšších technických stupňů, jsme byli zastoupeni i členem našeho oddílu. Díky pečlivé přípravě z tréninků „odpáskoval“ Daniel Ryba rovnou na první žlutý pás.

Vysokomýtští karatisté se v současné době připravují na účast na mezinárodním Mistrovství republiky moderního sportovního karate v Praze (11. 11.-12. 11.), kde kromě jiného budou vyhlášeny výsledky letošní LIGY MSKA-CZ 2023, kde jsme se v kategorii oddíl umístili, stejně jako předešlé tři roky, na skvělém prvním místě a přivezeme domů do Vysokého Mýta pohár pro mistry republiky.

Poslední akcí tohoto roku bude Vánoční župní přebor karate – Christmas Cup karate Vysoké Mýto 2023, který uspořádá oddíl KARATE Vysoké Mýto při příležitosti jubilea – 30 let od založení oddílu. Přebor se uskuteční v sobotu 16. prosince ve vysokomýtské sokolovně. 

Srdečně na vánoční přebor zveme nejen rodiče a známé našich karatistů, ale také širokou veřejnost.

Martin Čipera, předseda oddílu a hlavní trenér oddílu KARATE Vysoké Mýto při TJ Sokol Vysoké Mýto