9. 12. 2015 Seznam stanic měření emisí

Žádost:

Na základě zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, tímto žádám o poskytnutí seznamu fungujících stanic měření emisí, jejichž jste zřizovatelem podle Zákona č. 56/2001Sb a jeho novely č. 239/2013 Sb. § 80 odst. 4 písm. k) ve znění pozdějších předpisů a to v rozsahu uděleného oprávnění podle § 65 uvedeného zákona, minimálně však v rozsahu uvedeném pod písmeny a), b) c) d) a f):

a) obchodní firmu, sídlo a identifikační číslo, jedná-li se o právnickou osobu, nebo jméno, příjmení, obchodní firmu, jde-li o podnikatele, místo trvalého pobytu a identifikační číslo jedná-li se o fyzickou osobu, tzn. provozovatele stanice měření emisí

b) typ stanice měření emisí, tzn. zážehové, zážehové/ LPG/CNG, vznětové, vznětové/LPG, CNG

c) typy a značky vozidel, u nichž je stanice měření emisí oprávněna provádět měření emisí, tzn. rozsah oprávnění

d) místo, kde je stanice měření emisí provozována

f)  rozsah provádění měření emisí

 

Způsob podání: písemně, do datové schránky

 

Odpověď:

AUTOART P. P. S. R. O.

evidenční číslo:                                              56.11.05

provozováno od:                                            27.06.2005                            

právnická osoba                                            AUTOART  P.P. s.r.o.                       

sídlo podnikání:                                              Dráby 822, Vysoké Mýto, Litomyšlské Předměstí

identifikační číslo:                                          260 03 201

Adresa provozovny SME:                            Vysoké Mýto, Litomyšlské Předměstí, Dráby 822

Typ stanice měření emisí – pro vozidla:         poháněná zážehovými a vznětovými motory

Typ stanice měření emisí,  typy a značky vozidel, rozsah provádění měření emisí:

Stanice měření emisí svým uspořádáním a vybavením splňuje podmínky pro typ stanice podle zákona č. 56/2001 Sb., ve znění zákona č. 478/2001 Sb., § 63 odst. 2 písm. c) a je podle vyhlášky MDS-ČR č. 302/2001 Sb., § 23 odst. 5 a 6 schopna měřit emise u vozidel následujících značek a typů:

Vozidla se zážehovými motory: PEUGEOT – vozidla se zážehovými motory s řízeným emisním systémem katalyzátorem (kat. M1, N1). Vozidla všech značek a typů se zážehovými motory s neřízeným emisním systémem, pro která jsou k dispozici potřebné technické podklady, pro jejich měření, seřizování a opravy (kat. M1, N1).

Vozidla se vznětovými motory: PEUGEOT – vozidla se vznětovými motory s řízeným emisním systémem katalyzátorem (kat. M1, N1). Vozidla všech značek a typů se vznětovými motory s neřízeným emisním systémem, pro která jsou k dispozici potřebné technické podklady, pro jejich měření, seřizování a opravy (kat. M1, N1).

Stanice měření emisí je oprávněna kontrolovat vozidla uvedených značek za předpokladu, že bude navázána komunikace  s řídící jednotkou emisního systému (§ 1 odst. 2 písm. b), vyhlášky 302/2001 Sb.)

 

AUTOSERVIS spol. s r. o.

evidenční číslo:                      46.11.15

provozováno od:                    24.05.1996

právnická osoba:                   AUTOSERVIS SPOL. S R.O.         

identifikační číslo:                   006 53 667

sídlo:                                       Slunečná 76/II, 566 01  Vysoké Mýto

provozovna:                           Slunečná 76/II, 566 01  Vysoké Mýto

SME pro vozidla poháněná zážehovými motory dle ustanovení § 63 odst. 2 písm. a) zákona a pro vozidla poháněná vznětovými motory dle ustanovení § 63 odst. 2 písm. c) zákona, která požádala o rozšíření provozu stanice měření emisí o skupinu značek vozidel:

Stanice měření emisí svým uspořádáním a vybavením splňuje podmínky pro typ stanice dle ustanovení § 63 odst. 2 písm. a) a c) uvedeného zákona a je dle ustanovení § 23 vyhlášky     č. 302/2001 Sb., o technických podmínkách a měření emisí vozidel, ve znění pozdějších předpisů, schopna měřit emise u vozidel následujících značek a typů vozidel kategorie L, M1, N1:

a)         Vozidla se zážehovými benzinovými motory a vznětovými motory všech typů s neřízenými emisními systémy, pro která má SME k dispozici podklady pro jejich měření, seřizování a opravy.

b)         Vozidla se zážehovými benzinovými motory všech typů značek:

ALFA ROMEO, ASTON MARTIN, AUDI, BMW, BENTLEY, CHEVROLET, CHRYSLER, CITROËN, DACIA, DAEWOO, DAIHATSU, DODGE, FERRARI, FIAT, FORD, HONDA, HYUNDAI, HUMMER, ISUZU, JAGUAR, JEEP, KIA, LADA, LAMBORGHINI, LANCIA, LAND ROVER, LEXUS, LINCOLN, MAZDA, MERCEDES-BENZ, MINI, MITSUBISHI, MORGAN, NISSAN, OPEL, PEUGEOT, PORSCHE, PROTON, RENGE ROVER, RENAULT, ROVER, SAAB, SEAT, SMART, SSANGYONG, SUBARU, SUZUKI, ŠKODA, TOYOTA, VOKSWAGEN, VOLVO včetně vozidel vybavených řízenými emisními systémy.

c)         Vozidla se vznětovými naftovými motory všech typů značek:

ALFA ROMEO, AUDI, BMW, CHEVROLET, CHRYSLER, CITROËN, DACIA, DAEWOO, DAIHATSU, DODGE, FIAT, FORD, HONDA, HYUNDAI, HUMMER, ISUZU, IVECO, JAGUAR, JEEP, KIA, LADA, LANCIA, LAND ROVER, LEXUS, LINCOLN, MAZDA, MERCEDES-BENZ, MINI, MITSUBISHI, NISSAN, OPEL, PEUGEOT, PORSCHE, PROTON, RANGE ROVER, RENAULT, ROVER, SAAB, SEAT, SMART, SSANGYONG, SUBARU, SUZUKI, ŠKODA, TOYOTA, VOLKSWAGEN, VOLVO včetně vozidel vybavených řízenými emisními systémy.

Stanice měření emisí je oprávněna kontrolovat vozidla značek uvedených v bodech b) a c) za předpokladu, že bude navázána komunikace s řídící jednotkou emisního systému dle ustanovení § 1 odst. 2b) a  3b), vyhlášky č. 302/2001 Sb., o technických podmínkách  a měření emisí vozidel, ve znění pozdějších předpisů.

 

AUTOSERVIS spol. s r. o. 

evidenční  číslo:                     46.11.35

provozováno od:                    01.08.2015     

právnická osoba:                   AUTOSERVIS SPOL. S R.O.

identifikační číslo:                   006 53 667

sídlo:                                       Slunečná 76/II, 566 01  Vysoké Mýto

provozovna:                           Vraclavská 523, 566 01  Vysoké Mýto

Typ stanice měření emisí (§ 63 odst. 2 uvedeného zákona):

a)         poháněná zážehovými motory

b)         poháněná vznětovými motory

c)         poháněná motory upravenými na pohon zkapalněným ropným plynem nebo stlačeným zemním plynem

Značky a typy vozidel, u nichž bude prováděno měření emisí a rozsah provádění měření emisí:

Stanice měření emisí svým uspořádáním a vybavením splňuje podmínky pro typ stanice podle ustanovení § 63 odst. 2 písm. a), b) a c) uvedeného zákona a je podle ustanovení § 23 vyhlášky č. 302/2001 Sb., o technických podmínkách a měření emisí vozidel, ve znění pozdějších předpisů, schopna měřit emise u vozidel následujících značek a typů vozidel kategorie L, M1, N1, M2, N2, T:

a)         Vozidla se zážehovými motory benzinovými a vznětovými naftovými motory všech značek a typů s neřízenými emisními systémy, pro které má k dispozici podklady, pro jejich měření, seřizování a opravy.

b)         Vozidla se zážehovými benzinovými motory všech typů značek:

ALFA ROMEO, ASTON MARTIN, AUDI, BMW, BENTLEY, CHEVROLET, CHRYSLER, CITROËN, DACIA, DAEWOO, DAIHATSU, DODGE, FERRARI, FIAT, FORD, HONDA, HYUNDAI, HUMMER, ISUZU, JAGUAR, JEEP, KIA, LADA, LAMBORGHINI, LANCIA, LAND ROVER, LEXUS, LINCOLN, MAZDA, MERCEDES-BENZ, MINI, MITSUBISHI, MORGAN, NISSAN, OPEL, PEUGEOT, PORSCHE, PROTON, RANGE ROVER, RENAULT, ROVER, SAAB, SEAT, SMART, SSANGYONG, SUBARU, SUZUKI, ŠKODA, TOYOTA, VOLKSWAGEN, VOLVO, včetně vozidel vybavených řízenými emisními systémy.

c)         Vozidla se vznětovými naftovými motory všech typů značek:

ALFA ROMEO, AUDI, BMW, CHEVROLET, CHRYSLER, CITROËN, DACIA, DAEWOO, DAIHATSU, DODGE, FIAT, FORD, HONDA, HYUNDAI, HUMMER, ISUZU, IVECO, JAGUAR, JEEP, KIA, LADA, LANCIA, LAND ROVER, LEXUS, LINCOLN, MAZDA, MERCEDES-BENZ, MINI, MITSUBISHI, NISSAN, OPEL, PEUGEOT, PORSCHE, PROTON, RANGE ROVER, RENAULT, ROVER, SAAB, SEAT, SMART, SSANGYONG, SUBARU, SUZUKI, ŠKODA, TOYOTA, VOLKSWAGEN, VOLVO, včetně vozidel vybavených řízenými emisními systémy.

d)         Vozidla se zážehovými benzinovými motory uvedená v bodech a) a b) upravená na alternativní pohon LPG, pro typové přestavby HL00 zařízeními BINGO, ESGI, KME, LOVATO, LOVTEC, MAGIC, OSCAR, STAG.

e)         Vozidla se zážehovými benzinovými motory uvedená v bodech a) a b) upravená na alternativní pohon LPG, CNG zařízeními AG AUTOGAS SYSTEMS, AUTRONIC, BRC,  EMMEGAS,  ESGI, KME, LANDI RENZO, MARINI, OMVL, STAG, ZAVOLI.

f)         Traktory se vznětovými naftovými motory všech typů značek:

BELARUS, CASE IH, CLAAS, DEUTZ-FAHR, FENDT, GOLDONI, ISEKI, JOHN DEERE, LAMBORGHINI, LANDINI, LINDNER, MASSEY FERGUSON, Mc CORMIK, MERLO, NEW HOLLAND, SAME, STEYR, VALPADANA, ZETOR včetně traktorů vybavených řízenými emisními systémy.

g)         Traktory je možno měřit výhradně mobilním (výjezdovým) způsobem – podle ustanovení      § 79 odst. 5 uvedeného zákona.

Stanice měření emisí je oprávněna kontrolovat vozidla značek uvedených v bodech b) a c) za předpokladu, že bude navázána komunikace s  řídící jednotkou emisního systému podle ustanovení § 1, odst. 2b) a 4b) vyhlášky č. 302/2001 Sb. ve znění změn a doplňků.

 

LUTUM s. r. o.

evidenční číslo:                      46.11.34

provozováno od:                    01.02.2014

právnická osoba:                   LUTUM S.R.O.                                 

identifikační číslo:                   275 24 892

sídlo:                                       Blato 40, 530 02  Mikulovice

adresa provozovny:               Průmyslová 161, 566 01 Vysoké Mýto

Typ stanice měření emisí pro vozidla poháněná:

a)         zážehovými motory benzinovými

b)         vznětovými motory naftovými

Stanice měření emisí svým uspořádáním a vybavením splňuje podmínky pro typ stanice podle zákona č. 56/2001 Sb., ve znění zákona č. 478/2001 Sb., § 63 odst. 2 písm. a) a c)     a je podle vyhlášky č. 302/2001 Sb. , § 23 ve znění vyhlášky č. 9/2006 Sb. oprávněna měřit emise následujících značek a typů vozidel kategorií L, M1, N1, M2, N2, M3, N3, T:

a)         Vozidla se zážehovými motory benzinovými a vznětovými naftovými motory všech značek a typů s neřízenými emisními systémy, pro které má k dispozici podklady pro jejich měření, seřizování a opravy.

b)         Vozidla poháněná zážehovými benzinovými motory všech typů a značek:

ALFA ROMEO, AUDI, BMW, CHEVROLET, CHRYSLER, CITROËN, DACIA, DAEWOO, DAIHATSU, DODGE, FIAT, FORD, HONDA, HYUNDAI, HUMMER, ISUZU, JEEP, KIA, LADA,

LANCIA, LAND ROVER, LEXUS, MAZDA, MERCEDES-BENZ, MINI, MITSUBISHI, MULTICAR, NISSAN, OPEL, PEUGEOT, PORSCHE, RENAULT, ROVER, SAAB, SEAT, SMART, SSANGYONG, SUBARU, SUZUKI, ŠKODA, TOYOTA, VOLKSWAGEN, VOLVO, včetně vozidel vybavených řízenými emisními systémy.

c)         Vozidla poháněná vznětovými naftovými motory všech typů a značek:

ALFA ROMEO, AUDI, BMW, CHEVROLET, CHRYSLER, CITROËN, DACIA, DAEWOO, DAIHATSU, DODGE, FIAT, FORD, HONDA, HYUNDAI, HUMMER, ISUZU, IVECO, JEEP, KIA, LADA, LANCIA, LAND ROVER, LEXUS, MAZDA, MERCEDES-BENZ, MINI, MITSUBISHI, MULTICAR, NISSAN, OPEL, PEUGEOT, PORSCHE, RENAULT, ROVER, SAAB, SEAT, SMART, SSANGYONG, SUBARU, SUZUKI, ŠKODA, TOYOTA, VOLKSWAGEN, VOLVO, včetně vozidel vybavených řízenými emisními systémy.

d)         Vozidla kategorie M2, N2, M3, N3, se vznětovými naftovými motory všech typů značek:

BOVA, DAF-LEYLAND, DAEWOO AVIA, EVOBUS, FODEN, FORD, IFA, IKARUS, IVECO, ISUZU, KAROSA, KASBOHRER, LIAZ, MAN, MERCEDES-BENZ, MULTCAR, NEOPLAN, NISSAN, PEGASSO, RENAULT, SCANIA, SETRA, SOR, STEYR, TATRA, VOLVO, včetně vozidel vybavených řízenými emisními systémy.

e)         Traktory se vznětovými naftovými motory všech typů značek:

DEUTZ, FAHR, FENDT, JOHN DEERE, MASSEY FERGUSON, NEW HOLLAND, RENAULT, STEYR, UMO/BELARUS, VALMET, ZETOR, včetně vozidel vybavených řízenými emisními systémy.

Stanice měření emisí je oprávněna kontrolovat vozidla uvedených v bodu b) c), d) a e) za předpokladu, že bude navázána komunikace s řídící jednotkou emisního systému § 1, odst. 2b) a 3b) vyhl. 302/2001 Sb. o technických podmínkách a měření emisí vozidel.

 

MARTIN TRANSPORT s. r. o.

evidenční číslo:                      46.11.20

provozováno od:                    27.06.2005

Právnickou osobu:                                                    MARTIN TRANSPORT s.r.o.

Sídlo:                                                                         Pernerova 69, 565 01  Choceň

IČO:                                                                           259 94 221

Adresa provozovny SME:                                       Choceň – Dvořisko, 565 01  Choceň

                                                                                  Areál firmy Autodoprava Martin

Typ stanice měření emisí – pro vozidla:                    poháněná vznětovými motory

Typ stanice měření emisí,  typy a značky vozidel, rozsah provádění měření emisí:

Stanice měření emisí svým uspořádáním a vybavením splňuje podmínky pro typ stanice podle zákona č. 56/2001 Sb., ve znění zákona č. 478/2001 Sb., § 63 odst. 2 písm. c) a je podle vyhlášky č. 302/2001 Sb., § 23 schopna měřit emise u vozidel následujících značek a typů:

Vozidla značky MAGMA a se vznětovými motory a vozidla se vznětovými motory všech značek a typů s neřízenými systémy, na které má potřebné technické podklady pro jejich seřizování a opravy. Stanice měření emisí je vybavena přístroji pro měření emisí vozidel se vznětovými motory naftovými.

 

PROFISTAV LITOMYŠL a. s.

evidenční číslo:                                  46.11.23

provozováno od:                                03.04.2009                            

Právnická osoba:                               PROFISTAV Litomyšl, a.s.   

IČ:                                                      277 42 741

sídlo:                                                   Tyršova 231, 570 01  Litomyšl

Adresa provozovny SME:                 Tisová 4, 566 01  Vysoké Mýto

                                                          

Typ stanice měření emisí – pro vozidla:        

           

a) poháněná zážehovými motory benzinovými

b) poháněná vznětovými motory naftovými

Typ stanice měření emisí, typy a značky vozidel, rozsah provádění měření emisí:

Stanice měření emisí svým uspořádáním a vybavením splňuje podmínky pro typ stanice podle zákona č. 56/2001 Sb., ve znění zákona č. 478/2001 Sb., § 63 odst. 2 písm. a) a c) a je podle vyhlášky č. 302/2001 Sb., § 23 ve znění vyhlášky č. 9/2006 Sb., schopna měřit emise u vozidel následujících značek a typů vozidel kategorie M1, N1, M2, N2, M3, N3, T.

a)                    Vozidla se zážehovými benzinovými motory a vznětovými naftovými motory s neřízenými emisními systémy, pro která má SME k dispozici podklady pro jejich měření, seřizování

a opravy.

b)         Traktory se vznětovými naftovými motory všech značek a typů s neřízenými emisními systémy, pro která má SME k dispozici podklady pro jejich měření, seřizování a opravy.

            Traktory je možno měřit též mobilním (výjezdovým) způsobem podle ustanovení § 79 odst. 4 zákona č. 56/2001 Sb.

 

 

STK a SME VRAČOVICE s. r. o.

evidenční číslo:                      46.11.32

provozováno od:                    01.02.2007

právnická osoba:                   STK a SME Vračovice s. r. o.                                  

identifikační číslo:                   275 03 747

sídlo:                                       Vračovice 1, Vračovice-Orlov, 566 01  Vysoké Mýto

adresa provozovny:               Vračovice 1, Vračovice-Orlov, 566 01  Vysoké Mýto

SME pro vozidla poháněná zážehovými motory dle ustanovení § 63 odst. 2 písm. a) zákona a pro vozidla poháněná vznětovými motory dle ustanovení § 63 odst. 2 písm. c) zákona, která požádala o rozšíření provozu stanice měření emisí o skupinu značek vozidel:

poháněných zážehovými benzinovými motory všech typů a značek:

ASTON MARTIN, BENTLEY, FERRARI, HUMMER, LAMBORGHINI, LINCOLN, MORGAN, RANGE ROVER.

poháněných vznětovými naftovými motory všech typů a značek:

HUMMER, LINCOLN, RANGE ROVER. 

Stanice měření emisí svým uspořádáním a vybavením splňuje podmínky pro typ stanice dle ustanovení § 63 odst. 2 písm. a) a c) uvedeného zákona a je dle ustanovení   § 23 vyhlášky č. 302/2001 Sb., o technických podmínkách a měření emisí vozidel, ve znění pozdějších předpisů, schopna měřit emise u vozidel následujících značek a typů vozidel kategorie L, M1, N1:

a)         Silničních motorových vozidel se zážehovými benzinovými a vznětovými naftovými motory všech značek a typů s neřízenými emisními systémy, pro která má SME k dispozici podklady pro jejich měření, seřizování a opravy.

b)         Silničních motorových vozidel se zážehovými benzinovými motory všech typů a značek:

ALFA ROMEO, AMC, ASIA, ASTON MARTIN, AUDI, AUSTIN, BARKAS, BENTLEY, BMW, BUICK, CADILLAC, CARBODIES, CITROËN, DACIA, DAEWOO, DAIHATSU, DAIMLER, DODGE,

FERRARI, FIAT, FORD, FSO, HONDA, HUMMER, HYUNDAI, CHEVROLET, CHRYSLER, INNOCENTI, ISUZU, JAGUAR, JEEP, KIA, LADA, LAMBORGHINI, LANCIA, LAND ROVER, LDV, LEXUS, LINCOLN, LOTUS, MARUTTI, MAYBACH, MAZDA, MERCEDES-BENZ, MG, MINI, MITSUBISHI, MORGAN, MOSKVIČ, NISSAN, OLDSMOBILE, OPEL, PEUGEOT, PIAGGIO, PONTIAC, PORSCHE, PROTON, RENAULT, ROLLS-ROYCE, RANGE ROVER, ROVER, SAAB, SEAT, SMART, SSANGYONG, SUBARU, SUZUKI, ŠKODA, TALBOT, TOYOTA, TRABANT, TRIUMPH, VAUXHALL, VOLHA, VOLKSWAGEN, VOLVO, WARTBURG, ZASTAVA (YUGO);

Silničních motorových vozidel se vznětovými naftovými motory všech typů a značek:

ALFA ROMEO, AUDI, BMW, CADILLAC, CARBODIES, CITROËN, DACIA, DAEWOO, DAIHATSU, DAIMLER, DODGE, FIAT, FORD, FSO, HONDA, HUMMER, HYUNDAI, CHEVROLET, CHRYSLER, INNOCENTI, ISUZU, IVECO, JAGUAR, JEEP, KIA, LADA, LANCIA, LAND ROVER, LDV, LEXUS, LINCOLN, LOTUS, MAZDA, MERCEDES-BENZ, MG, MINI, MITSUBISHI, NISSAN, OPEL, PEUGEOT, PIAGGIO, PORSCHE, PROTON, RANGE ROVER, RENAULT, ROLLS-ROYCE, ROVER, SAAB, SEAT, SMART, SSANGYONG, SUBARU, SUZUKI, ŠKODA, TOYOTA, VAUXHALL, VOLHA, VOLKSWAGEN, VOLVO včetně vozidel vybavených řízenými emisními systémy.         

SME je oprávněna kontrolovat vozidla všech značek uvedených v bodu b) za předpokladu, že bude navázána komunikace s řídící jednotkou emisního systému dle ustanovení § 1 odst. 2b) a 3b) vyhlášky č. 302/001 Sb., o technických podmínkách a měření emisí, ve znění pozdějších předpisů.

 

Vyřizující: Mgr. Marie Lněničková

Datum poskytnutí informace: 22. 12. 2015

Způsob odpovědi: písemně, do datové schránky