Čtvrteční odpoledne

Ve čtvrtek 29. června po 14. hodině přijala hlídka MP žádost Policie ČR o prověření oznámení na tísňovou linku, že se na Litomyšlském předměstí má nacházet muž ve špatném psychickém stavu, který spolykal neznámé léky a vyhrožuje sebevraždou. Na místo ihned vyrazila hlídka MP. Na uvedené adrese však nikoho nenalezla. Následně bylo zjištěno, že dotyčný se má nacházet v jiném městě. Událost byla dále v řešení Policie ČR. Krátce po 15. hodině byla hlídka přivolána ke krádeži do prodejny Albert. Dva mladí chlapci ve věku 14 a 15 let zde odcizili energetické a alkoholické nápoje v hodnotě 126 Kč. Událost bude řešit přestupková komise města. V 16:24 hodin bylo na MP přijato oznámení o fyzickém napadení na vlakovém nádraží. Na místě bylo zjištěno, že šlo o rozepři dvou opilých mužů, kteří se mezi sebou dohadovali o přítomnou ženu. Po domluvě hlídky z místa odešli. Krátce po půl 8 večer prověřovala hlídka oznámení o podezřelém muži, který se chtěl na ulici Rokycanova pod záminkou kontroly oken dostat do bytu oznamovatele. Ten ho do bytu nevpustil a okamžitě kontaktoval MP. Dle popisu hlídka nikoho nenalezla.