Nález finanční hotovosti

V pátek 7. července po 12. hodině se dostavil na MP jednaosmdesátiletý muž z Prahy, který zde odevzdal nalezenou obálku s finanční hotovostí 18 100,- Kč, kterou nalezl v centru města. Obálka obsahovala ještě účtenku s kartičkou z místní prodejny. Na jejím základě se strážníkům podařilo během hodiny dohledat majitelku z Vysokého Mýta, která byl za její vrácení vděčná. Před 18. hodinou vyjížděla hlídka do místního supermarketu, kde se měl nacházet muž, který si údajně připravoval potraviny k odcizení. Při příjezdu na místo bylo zjištěno, že dotyčného zřejmě zaměstnanci vyplašili, zboží ponechal na místě v košíku a z prodejny utekl. Dále bylo zjištěno, že stejný muž měl již krást ve stejném řetězci ale v jiném městě. Po podezřelém pátrá Policie ČR. Cena připraveného zboží k odcizení byla zaměstnanci odhadnuta na 3000,- Kč.