Ve čtvrtek 14. května po 22. hodině vyjížděla hlídka MP k dopravní nehodě na ulici Tisovská, kde řidič motocyklu srazil srnu. Zvíře na místě uhynulo, řidič byl se zraněním převezen do nemocnice v Litomyšli. V pátek 15. května před 15. hodinou byla hlídka přivolána na parkoviště u obchodního domu Tesco k muži, který od kolemjdoucích vybíral peníze na sbírku pro postižené osoby. Šestatřicetiletého muže z Rumunska, který se vydával za neslyšící osobu si převzala na místě hlídka Policie ČR. V sobotu 16. května v ranních hodinách se na služebnu MP dostavil padesátiletý silně opilý muž, který obtížně artikuloval sdělení, že v místním restauračním zařízení usnul na stole a během této doby mu neznámá osoba odcizila občanský průkaz. Nyní za jeho vrácení požaduje 500 Kč. Muži bylo doporučeno, aby se k podání vysvětlení dostavil ve střízlivém stavu. Ve 22:35 hodin byla hlídka MP přivolána k rušení klidu hlasitou hudbou v domě na ulici Choceňská. Krátce před půlnocí vyjížděla hlídka MP a několik hlídek Policie ČR do ulice B. Korábové, kde v rodinném domě dozníval incident z minulého týdne z ulice Fibichova. Na místě se nacházela skupina podnapilých osob. Hlídky na místě setrvaly do odchodu účastníků. V neděli 17. května v dopoledních hodinách přijala hlídka MP oznámení o zničeném majetku u místního baru na Masarykově náměstí. Na místě bylo z jištěno, že v ranních hodinách neznámý muž zde poničil zaparkovaný automobil a venkovní zařízení provozovny. Podezřelou osobu se podařilo ustanovit. Událost je v šetření Policie ČR. Po 11. hodině bylo na MP přijato oznámení, že na Pražském předměstí pobíhá po komunikaci pes bez majitele. Hlídce se podařilo majitele dohledat a přestupek s ním vyřešit v příkazním řízení. Před 15. hodinou vyjížděla hlídka MP a Policie ČR k opilému muži, který obtěžoval návštěvníky dětského hřiště na Masarykově náměstí. Dvě osoby byly z místa hlídkami vykázány. Po 18. hodině se hlídka MP vracela k jednomu z opilých mužů, který se tentokrát nacházel na ulici 17. listopadu, kde budil veřejné pohoršení. Pětatřicetiletý muž skončil na protialkoholní záchytné stanici v Pardubicích. Následující den s ním byl přestupek proti veřejnému pořádku vyřešen v příkazním řízení. (FOTO MPVM)




